עימות בין נינט לח"כ מיקי זוהר: "העובדה שאתה מקרית גת לא הופכת אותי לתומכת שלך"

הח"כ מהליכוד טען ב"גב האומה" שנינט בוודאי מזדהה עם הצעתו להשבית מסחר בשבת, ומכאן התפתח ויכוח על קרית גת ואמונה באלוהים

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נינט טייב וח"כ מיקי זוהר
דפנה ארד

עימות התלקח היום (ראשון) בין הזמרת נינט טייב לח"כ מיקי זוהר (ליכוד), בעקבות הופעתו של האחרון בתוכנית "גב האומה" אמש בערוץ 10, שם דיבר על חוק "יום מנוחה שבועי" שיזם עם ח"כ דוד אמסלם מהליכוד ועיקרו קביעת השבת כיום מנוחה שבו תיאסר פעילות מסחר ללא אישור מיוחד של שר הכלכלה.

החוק, שעורר התנגדות בקואליציה ובאופוזיציה, הוקפא בשבוע שעבר בהוראת ראש הממשלה בנימין נתניהו. זוהר הוזמן לתוכנית לאחר שתקף בראיון ל"דה מרקר" את תל אביב החילונית, וטען כי העיר "מתנהלת כמו מדינה בפני עצמה. אנשים לא מבינים את זה, היא לא חלק ממדינת ישראל — היא משהו נפרד לגמרי. זאת עיר שנוגדת את כל מה שקשור לרעיון היהודי במדינה".

בתוכנית שאל עידו רוזנבלום, מהקומיקאים בפאנל "גב האומה", את זוהר: "אתה נולדת בקרית גת, היית סגן ראש עיריית קרית גת. יכול להיות שכל הכעס האגור הזה הוא כי תל אביב הרסה את נינט?" על כך השיב זוהר: "יש לי תחושה שדווקא נינט, במקרה של הצעת החוק שלי, שלמה איתה לחלוטין".

נינט טייב, שצפתה בתוכנית בביתה, לא חשבה שזה מצחיק וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "חבר הכנסת מיקי זוהר דיבר בשמי והחליט שאני תומכת בהצעת החוק שלו — אם יש משהו שמרתיח אותי זה שקרים, ובפרט אנשים שלוקחים בעלות וחושבים שהם מכירים אותי ומדברים בשמי. מיקי זוהר יקר, העובדה שאתה מקרית גת לא הופכת אותי לתומכת נלהבת שלך ולשם הפרוטוקול — אני לא. האלוהים שלי הוא לא האלוהים שלך ואבקש ממך לא לדבר בשמי באף פאנל". על ההודעה חתמה, "תודה, הילדה מקרית גת".

צפו בתוכנית (ההתייחסות לטייב ב-32:50)

"גב האומה" מה-9.1

על הסטטוס הזה הגיב ח"כ זוהר: "היי נינט, זה אני מיקי, הילד שנולד בקרית גת ושמעולם לא עזב אותה. אני רואה שלקחת ממש קשה את זה שחשבתי לתומי שאת בעד יום מנוחה לכולם. אני מבין שזה לא הכי IN בברנז׳ה להיות אדם מאמין, אבל זה בסדר, זכותך לנהוג אחרת מאחר וזו מדינה דמוקרטית, אפילו יהודית ודמוקרטית. אגב, חשוב לחדד, לכולנו יש את אותו אלוקים, זה שנתן לנו את הארץ הזו, כל אחד מאמין בו בדרך שלו — ואני מאלו שגאים באמונה שלהם".

התגובה הזאת הגבירה את כעסה של נינט, שהשיבה: "חצוף. מי אתה שתחליט מה היא אמונה ומי מאמין יותר או פחות? אני מאמינה באלוהים בלב שלם ונקי ואני ישנה טוב בלילה. אני נגד כפייה דתית ואני לא חושבת שיש לי זכות להחליט מי ישמור שבת ומי לא. מי שרוצה שינוח בשבת ומי שלא — לא. זכות הבחירה היא שלנו והכפייה רק מרחיקה במקום קירוב הלבבות שעליו אתה מדבר. ואני לא מתכוונת להמשיך להתדיין איתך, תודה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ