דיווח: תלונה ראשונה נגד איבגי הוגשה במשטרה

ערוץ 10 דיווח הערב כי עובדת תיאטרון חיפה לשעבר התלוננה על מעשה מגונה. גורמים במשטרה הסתייגו מהדיווח וטענו שהעניין עדיין בבדיקה וטרם נפתחה חקירה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איבגי אמש בסיום ההצגה בהשתתפותו בבית ציוני אמריקה בתל אביב
איבגי אמש בסיום ההצגה בהשתתפותו בבית ציוני אמריקה בתל אביבצילום: מוטי מילרוד

יום אחרי הודעת המשטרה על כך שהיא פותחת בבדיקת עדויות שש הנשים על הטרדה מינית שעברו בידי השחקן משה איבגי, דיווח הערב (שני) ערוץ 10 על תלונה ראשונה שהוגשה בפרשה בגין מעשה מגונה. עם זאת, גורמים במשטרה הסתייגו מהדיווח וטענו שהעניין עדיין בבדיקה וטרם נפתחה חקירה. לפי ערוץ 10, המתלוננת היא עובדת תיאטרון חיפה לשעבר, שהגישה בשבוע שעבר התרעה לפני תביעה לתיאטרון ובה טענה כי הוטרדה מינית בידי איבגי לפני שנתיים וכי תלונתה לא טופלה כראוי בהנהלת התיאטרון. היא העידה היום במשך כשלוש שעות.

לפי הדיווח, לאחר שעידכנה העובדת את הנהלת התיאטרון על הטרדתה היא הועברה מההצגה שבה עבדה להצגה אחרת וכך נפגעה פרנסתה. היא הסבירה לערוץ 10 כי בשל הצטברות העדויות נגד איבגי בשבוע האחרון החליטה להגיש תלונה, בתקווה שנשים נוספות יעשו כמותה ועל מנת למנוע פגיעה בנשים אחרות.

עו"ד ליאת בהר כהן, פרקליטתה של המתלוננת, אמרה לערוץ 10 כי מרשתה "הבינה שאם לא תוגש תלונה רשמית למשטרה בגין עבירה שטרם התיישנה, למשטרה לא יהיו כלים לחקור את הפרשה". לדברי בהר כהן, מרשתה הגישה לתיאטרון תלונה נגד איבגי זמן קצר לאחר המקרה, אך פנייתה למשטרה כעת לוותה בחששות. היא הוסיפה כי מאז פרסום הפרשה לא נוצר קשר בין מרשתה לבין נשים שעדויותיהן פורסמו בכלי תקשורת אחרים, בהם אתר "וואלה!". ערוץ 10 פרסם היום עדות נוספת של מלבישה לשעבר בטלוויזיה, שסיפרה כיצד בצילומים בראש פינה לפני כמה שנים איבגי "זינק למיטה שלי, ומאותו יום הבנתי שאני צריכה לעבוד אתו בצורה שונה".

אתמול הופיע איבגי בהצגת תיאטרון חיפה "שלא תתעורר הילדה" בבית ציוני אמריקה, על רקע קריאות של ארגונים שונים שלא לקנות כרטיסים להצגה ולהשעותו מהתיאטרון. הוא זכה למחיאות כפיים הן בראשית ההצגה והן בסופה, כשמסר הצהרה בעניין העדויות נגדו. "הפרסומים בימים האחרונים הפכו לי את החיים, שיבשו אותם מהקצה אל הקצה", אמר, "ימים לא קלים עוברים על משפחתי ועלי. יש לי כבוד לכל אדם באשר הוא אדם, לכל איש ואשה שעבדתי אתם בעבר או בהווה. מעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע באיש. לא רוצה להתייחס לדברים האלה בתקשורת, נראה לי נכון לעשות את זה מול הגורמים המוסמכים כדי שיהיה הליך נקי, אם נצטרך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ