מאגר התפילות והפיוטים הגדול בארץ יפעל מהחודש הבא באתר אינטרנט חדש

האתר החדש יכיל את כל תכני האתר "הזמנה לפיוט", הפעיל זה למעלה מעשור. האתר שיושק ב-6 ביולי, יורחב לתחום התפילות ויוסיף קובצי שמע של הפיוטים, קטעי וידיאו, טקסטים ותווים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

אתר אינטרנט חדש, שיפעל מתחילת חודש הבא, ירכז פיוטים ותפילות במטרה להיות המאגר העיקרי והגדול ביותר לתפילות ופיוטים מהעדות השונות. האתר החדש הוא שיתוף פעולה של הספריה הלאומית ועמותת סנונית, ולצדם תוכנית "ציוני הדרך" במשרד לירושלים ומורשת התפוצות, וכן קרן אבי חי.

האתר החדש יכיל את כל תכני האתר "הזמנה לפיוט", הפעיל זה למעלה מעשור ונחשב לגורם מרכזי בהתחדשות הפיוט בשנים האחרונות, ועוד.

יאיר הראל, עורך "הזמנה לפיוט" שייכלל באתר החדש

"הזמנה לפיוט" הוותיק, שנולד כיוזמה של קרן אבי חי וארגון "קהילות שרות", מכיל כבר היום מאגר מרשים של מאמרים וניתוחים אקדמיים ולצדם מאגר פיוטים מרשים, קטעי וידיאו ישנים ועדכניים, רדיו, הופעות ופעילויות פיוט לילדים. האתר החדש יורחב לתחום התפילות ויוסיף קובצי שמע של הפיוטים, קטעי וידיאו, טקסטים ותווים ויונגשו בו תכנים מארכיון הצליל בספריה הלאומית ומארכיונים נוספים.

האתר יושק ב–6 ביולי בשני אירועים שיתקיימו בספרייה הלאומית: רב שיח על התחדשות עולם התפילה והפיוט, שבו ישתתפו בין היתר ד"ר מאיר בוזגלו ופרופ' חביבה פדיה, ומופע מוזיקלי שבו ישתתפו הרב חיים לוק, החזן נפתלי הרשטיק, הפייטן הרב דוד מנחם והזמרים שי צברי, מורין נהדר וגילה בשארי. "אנו מאמינים ומקווים שבעזרת האתר ובעזרת קהילת הגולשים הנאמנה שלו נרים תרומה משמעותית להתחדשות התרבות היהודית־ישראלית", אמר עורכו הראשי של האתר "הזמנה לפיוט", יאיר הראל, "נמשיך לעמוד בחוד החנית של התחדשות עולם הפיוט והתפילה ולשלב בין ישן וחדש, תוכן וטכנולוגיה, מסורת וחידוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ