מייקל מור חושף, לכאורה: דונלד טראמפ פוגע במזיד בקמפיין שלו לנשיאות

לטענת הבמאי זוכה האוסקר, המועמד הרפובליקאי "מעולם לא רצה להיות נשיא ארצות הברית" ופשוט ביקש לקבל הצעת שכר גבוהה יותר מ–NBC. לאור הצלחתו המפתיעה, הוא מנסה עתה ליצור מצב שיאפשר את פרישתו מהמירוץ

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טרמפ מול מייקל מור
איתי שטרן

הבמאי זוכה האוסקר, מייקל מור, פרסם תיאוריה בבלוג שלו על אודות המירוץ של דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית. לטענת מור, המועמד הרפובליקאי ניגש לבחירות המקדימות במפלגה אך רק כדי לקבל הצעת שכר גבוהה יותר מ–NBC, ששידרה את התוכנית "המתמחה" בהנחייתו."טראמפ מעולם לא רצה להיות נשיא ארצות הברית. אני יודע זאת כעובדה", כתב מור, שסירב לחשוף את מקורותיו. "יש כמה אנשים שקוראים את הדברים הללו עכשיו ויודעים כי מה שאתאר בפסקאות הבאות קרה במציאות".

"טראמפ לא היה מרוצה מהדיל ב–NBC", כותב מור ומציין כי הלה לא ציפה כי יזכה לאהדה כה גדולה. כבר בתחילת המירוץ לנשיאות, שיחרר טראמפ מספר התבטאויות גזעניות כלפי מהגרים בכלל ומקסיקאים בפרט, מה שגרם לאנשי הרשת להפנות לו גב — למרות הפופולריות שצבר בקרב ציבור רחב. למעשה, ההתנערות של NBC ממנו היתה אחד מסימני ההצלחה הראשונים של טראמפ במירוץ.

מייקל מור מזהיר: קחו את טראמפ ברצינותקרדיט: Fox News

"ב–16 ביוני 2015 הצהיר כי ירוץ לנשיאות בלי שיהיה לו צוות שילווה את הקמפיין, או כזה שיידע לפעול מול 50 המדינות", כותב מור, "הוא לא היה זקוק לכל אלו, כיוון שלא תכנן בשום צורה קמפיין כזה. האנשים ב–NBC היו כל כך בהלם מההתבטאויות שלו נגד מקסיקאים ("אנסים", במלותיו) שהם פיטרו אותו מיד. באותה הזדמנות ציינו אנשי הרשת כי הם מסיימים את חוזה ההתקשרות עם התוכניות שטראמפ עומד מאחוריהן: תחרויות מיס יוניסרס ומיס ארצות הברית. בום". לדברי הבמאי, טראמפ היה המום מהצעד של NBC, אבל החליט להמשיך ולשחק את המשחק — ולו כדי לגרום לה ולרשתות המתחרות להבין את גודל הטעות בוויתור עליו.

בהמשך תוקף מור את התקשורת האמריקאית, שנתנה לטראמפ במה נרחבת למרות שזה זלזל בה ולא פעם ביטל ראיונות ברגע האחרון. "טראמפ התאהב בעצמו ושכח את המשימה שלשמה רץ מלכתחילה לנשיאות", הוסיף, "הוא כבר לא נזקק לתואר של מלך העסקים העולמי. הוא הפך למלך העולם".

"אלא שאז", כותב מור, "הקארמה השיגה גם את טראמפ. העובדה שקרא למקסיקאים 'אנסים' היתה אמורה לפסול אותו להתמודדות כבר מן היום הראשון למירוץ, וכך גם לגבי הקביעה שלו מ–2011 שהנשיא ברק אובמה לא נולד בארצות הברית. עם זאת, נדרשו 13 חודשים של אמירות גזעניות, סקסיסטיות ומטופשות עד שהפיל את עצמו עם ההתבטאות הפוגענית כלפי משפחת החייל המוסלמי שנהרג בפיגוע בעיראק". מור מניח כי כעת טראמפ, במודע או שלא, מבקש ליצור מצב שיאפשר את פרישתו מן המירוץ — זאת, כדי להימנע מהאפשרות שאכן ייבחר לתפקיד שמעולם לא ביקש למלא.

"סמכו עלי, פגשתי את הבחור לא פעם", מסכם מור, "הוא יעדיף להזמין את הקלינטונים ואת משפחת אובמה לחתונה הבאה שלו מאשר להסכים לכך שידביקו לו אות קין של לוזר, רגע אחרי שהסקרים בערב הבחירות ייסגרו וירמזו לו כי הפרק האחרון בתוכנית הפח שלו בוטל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ