שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

עיריית חולון מסרבת לדון בתנאי העבודה של עובדי מוסדות התרבות בעיר

לטענת עובדי מוסדות התרבות המרכזיים בחולון, העירייה מסרבת להכיר בהתארגנותם ולנהל איתם מו"מ, משלמת שכר נמוך ומפרידה את עובדי מוזיאון הילדים, שרבים מהם עיוורים וחירשים, משאר העובדים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

"עיריית חולון מבדילה בין עובדי מוזיאון הילדים, שרבים מהם עיוורים וחירשים, לבין עובדי מוסדות התרבות האחרים בחולון, משלמת שכר נמוך לעובדים ומסרבת לדון בתנאי עבודתנו באמצעות הארגון 'כוח לעובדים' שנבחר כגוף מייצג", כך טוענים עובדי מוסדות התרבות המרכזיים בעיר. זה כמה חודשים דורשים 450 עובדים מהעירייה לנהל מו"מ לקראת חתימה על הסכם. העובדים מועסקים בשלושה מוסדות: מוזיאון הילדים הישראלי, תיאטרון חולון והמדיטק — הכולל את המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, מוזיאון הקומיקס, מוזיאון העיצוב והספרייה. שלושת המוסדות שייכים ל"חברה לפיתוח תיאטרון ומוזיקה, אמנות ומחול", שהיא חברה־בת של העירייה. אך למרות שהוועד השיג את מספר החתימות הדרוש — יותר משליש — כדי שארגון "כוח לעובדים" ייצג במו"מ את כלל העובדים, העירייה מסרבת לראות בו גוף יציג במשא ומתן.

בעירייה טוענים כי אלה מוסדות נפרדים — למרות שמדובר בחברה־בת שלה החתומה על תלושי המשכורות של עובדי שלושת המוסדות — ומוכנים לנהל מו"מ רק אם העובדים יישארו מפוצלים למוסדותיהם. טענות העירייה בעניין זה עומדים בסתירה, למשל, לניסיון שהיה לאחרונה למנות את מנכ"לית העירייה, חנה הרצמן, לתפקיד מנכ"לית החברה־הבת לפיתוח — מינוי שעוכב על ידי משרד הפנים מחשש למכרז לא תקין.

מוזיאון העיצוב בחולון
מוזיאון העיצוב בחולוןצילום: יובל טבול

המדיטק עצמו עבר טלטלה בחודשים האחרונים כשעזבו כ–20 מעובדיו, כולל המנכ"ל והאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב. כעת, מסבירים בעירייה, החברה נמצאת בתקופת מעבר — וזו כנראה עוד סיבה לגרור רגליים. "מאז שאנחנו ועד עובדים יציג, ההנהלה עושה כל מה שהיא יכולה כדי למרוח אותנו", אומרת חברת הוועד בארגון העובדים המשולב, לבנת פולק, שעובדת במחלקת המכירות של המדיטק.

לטענת ועד העובדים, תנאי העבודה מוקפאים זמן רב. "אדם נכנס לארגון לפני 12 שנה ולא עדכנו את תנאיו. לעובדים בשכר לפי שעה אין שום ביטחון תעסוקתי". העובדים בהדרכה לרוב מועסקים מעט שעות — בין שעתיים לשש במשמרת, שתדירותה יכולה לנוע מכמה פעמים בשבוע לפעם אחת בחודש. בדרך כלל, כפיצוי על מספר שעות נמוך, נוהגים מוסדות ועמותות לפצות בשכר שעתי גבוה יותר, אך השכר במוזיאונים בחולון הוא נמוך מאוד ועומד על כ–33 שקלים לשעה. במוזיאונים בחיפה, למשל, השכר עומד על 52 שקלים לשעה.

עוד מתלוננים העובדים על אפליה בתנאיהם של עובדי מוזיאון הילדים, למשל בהיעדר פיצוי על ביטול של הדרכות מתוכננות. רבים מעובדי המוזיאון הזה הם עיוורים וחירשים, והם מדריכים תערוכות ייחודיות כמו דיאלוג בחשכה. "מדאיגה גם ההפרדה שיוצרת ההנהלה בין עובדי מוזיאון הילדים לשאר המוזיאונים", מוסיפים בוועד העובדים, "מה מייחד קבוצה זאת חוץ מזה שהעובדים כבדי ראייה וכבדי שמיעה? האם זו עילה להימנע מהעלאת שכרם במשך 15 שנה?".

אחד העובדים במוזיאון הילדים הוסיף שלבעלי מוגבלויות כמעט שאין חלופות תעסוקתיות ולכן הם מוכנים להמשיך לעבוד למרות התנאים. "קשה לנו למצוא עבודה אחרת ובהנהלה יודעים את זה". מנגד טוענים גורמים בעירייה כי מוענק לעובדים במוזיאון הילדים שכר על שלוש שעות הדרכה, למרות שבפועל הם עובדים שעתיים. אלא שזה נוהל מקובל בתחום ההדרכה שבו שעת עבודה מחושבת לפי 45 דקות (כמו שעת בית ספר) ולא לפי 60.

שני נציגי ההנהלה של "החברה לפיתוח", גיא תלם, המשמש כמנהל תיאטרון חולון וגם כמנכ"ל זמני של המדיטק, וגיל עומר, מנכ"ל מוזיאון הילדים, סירבו להתראיין לכתבה.

לאחרונה הורה בית הדין לעבודה להנהלה להיפגש עם העובדים. נערכו ארבע פגישות — אך נאמר בהן לעובדים שאין להן תוקף. גם בדיון בבית הדין לעבודה טען תלם כי החברה נמצאת במצב־ביניים ולכן לא ניתן להגיע להכרעה. פולק מוועד העובדים רואה בכך "מכבסת מילים שמאחוריה כוונה ברורה להפריד בין קבוצות העובדים ולמסמס את ההתארגנות". לדברי העובדים הם ביקשו לקיים דיון נוסף, אך ההנהלה סירבה. ב-25 לאוקטובר נקבע דיון מקדים בבית הדין לעבודה כדי לדון בשאלה האם החברה לפיתוח הוא מקום עבודה אחד או מספר גופים נפרדים.

בעיריית חולון מגיבים: "ארגון העובדים דורש הכרה רשמית ביציגותם כוועד עובדי כל חטיבות החברה על אף שאינו מהווה שליש במוזיאון הילדים ובתיאטרון חולון. לפיכך אין מקום להכיר ביציגותם". ועד העובדים שולל כאמור טענה זו וטוען כי הוחתמו למעלה משליש העובדים.

עוד נטען בעירייה, כי התנהל משא ומתן הוגן עם העובדים מאז חודש יוני, בידיעת בית המשפט: "העובדים בחרו לעתור ללא צורך לבית המשפט ועתירה נוספת זו היא שהביאה להפסקת המו"מ. התקיימו ארבע פגישות מו"מ בין העובדים להנהלה. הנהלת החברה נטלה חלק במו"מ בתום לב מוחלט והסכימה לדון בכל הסוגיות שהועלו ע"י העובדים".

בעניין תנאי השכר וההבדלים בתשלום לעובדים במוסדות השונים הוסיפו בעירייה: "פערים בתנאי ההעסקה של עובדי החברה, לרבות מדריכים במוזיאונים, הנם פועל יוצא של השונות הרבה בין התפקידים ומאפייניהם. כך, למשל, הפעילות במוזיאון הילדים הינה ייחודית ואינה דומה במהותה לאף מוזיאון אחר ולפיכך הניסיון להשוואה אינו במקומו. מוזיאון הילדים ושאר גופי החברה  משלמים שכר הוגן ובהתאם ליכולותיהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ