אריה מוסקונה: מנחם גולן דרש אלימות בסצנת האונס של גילה אלמגור - מאחורי גבה

בעבר התייחסה גם השחקנית לסצנה מהסרט "מלכת הכביש" ואמרה כי זו היתה חוויה קשה, אך היא ידעה שכך יהיו הדברים ושהדבר היה נדרש

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

השחקן אריה מוסקונה תיאר אתמול (שלישי) את סצנת האונס של גילה אלמגור בסרט "מלכת הכביש", וסיפר בראיון לרפי רשף בערוץ 10 כי הבמאי מנחם גולן ביקש מהשחקנים בסצינה לנהוג בברוטאליות "ולעשות מה שהם רוצים", כל זאת מבלי ידיעתה של אלמגור. 

"מנחם לקח אותנו הצידה", אמר מוסקונה וסיפר על ההוראות הבימו שקיבלו ארבעת הגברים. "אתם עכשיו תופסים אותה, משליכים אותה, מורידים לה את הבגדים ו'אונסים אותה', תעשו מה שאתם רוצים. אל תעשו לה חשבון". לדברי מוסקונה הוראות אלו נתנו מאחורי גבה של אלמגור.. בסוף דבריו ביקש מוסקונה את סליחתה של אלמגור.

מנחם גולן וגילה אלמגור מדברים על סצנת האונס (בדקה 18:25) מתוך "חגיגה לעיניים של הערוץ הראשון

לפני כמה שנים התייחסו גם גולן ואלמגור לסצנה במסגרת הסדרה "חגיגה לעיניים- סיפורו של הקולנוע הישראלי" ששודרה בערוץ 1. אלמגור אמרה שהחוויה היתה נוראית ואלימה, אך, למרות שלא צפתה כמה זה יהיה קשה,  היא היתה מודעת לכל מה שקרה ולא ניתן היה לביים את הסצנה בצורה אחרת. גולן עצמו אמר כי לחש לאשר צרפתי (אחד השחקנים בסצנה) ש"יגע לה שם".

דבריו של מוסקונה מגיעים על רקע הסערה בעולם הקולנוע, אחרי שפורסם כי במאי "הטנגו האחרון בפריז", ברנרדו ברטולוצ'י: אמר כי סצינת האונס בסרט צולמה ללא הסכמת השחקנית הראשית. אתמול ביטל הבמאי את הטענות ואמר כי "מריה שניידר קראה את התסריט" וכי מדובר ב"אי הבנה מגוחכת" של מה שקרה".

בהצהרה מטעמו, מסר ברטולוצ'י: "אני רוצה להבהיר אי הבנה מגוחכת שממשיכה ליצור דיווחים חדשותיים ברחבי העולם על 'הטנגו האחרון בפריז'. לפני כמה שנים בסינמטק הצרפתי מישהו ביקש ממני פרטים על סצינת החמאה המפורסמת. הזכרתי אז, אבל אולי לא הייתי בהיר מספיק, שהחלטתי יחד עם מרלון ברנדו לא לספר למריה (שניידר) שאנו עומדים להשתמש בחמאה. רצינו את התגובה הספונטנית שלה לשימוש החריג הזה. וכאן טמונה אי ההבנה. מישהו חשב, ועדיין חושב, שלא עידכנו את מריה לגבי האלימות שתופעל כלפיה. וזה לא נכון!".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ