האם מגזין "טיים" רומז כי טראמפ הוא השטן?

הנשיא האמריקאי הנבחר הוצג על שער הגיליון היוקרתי כשהאות M מצמידה לכאורה זוג קרניים לראשו. ב"טיים" מיהרו להגיב כי מדובר במקרה בלבד

נעמה ריבה
נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעמה ריבה
נעמה ריבה

האם מגזין "טיים" רומז לתושבי ארצות הברית והעולם שהנשיא האמריקאי הנבחר דונלד טראמפ הוא השטן? אתמול (רביעי), עם בחירת טראמפ לאיש השנה של המגזין, התעורר גל של תגובות ברשת, אך אלו לא תהו על הבחירה המובנת מאליה, אלא עסקו באופן שבו הוצג טראמפ על השער הגיליון היוקרתי.

באיור השער נראה הנשיא הנבחר יושב על כיסא מהודר, חמור סבר ועל רקע אפלולי, כשהאות M, הצבועה אדום, בולטת באופן ברור מאחורי ראשו באופן שמזכיר קרניים.במרבית המקרים בעשור האחרון נצבע הלוגו של הגליון הבוחר את איש השנה בשחור או בלבן - ולא באדום.

טראמפ על שער מגזין "טיים". טעות תמימה?צילום: Nadav Kander/אי־פי

"תראו, אנחנו לא מעוניינים לעודד תיאוריית קונספירציה לפיהן ה'טיים' מנסה להזהיר את העולם שדונלד טראמפ מסתיר בתוכו את דמות השטן עצמו", נכתב במגזין GQ, מהראשונים שפרסמו את החשד למסר סמוי. "אבל אנחנו יודעים כמה מחשבה עומדת מאחורי כל פרט בעיצוב השער... קשה לנו להאמין שמדובר בטעות תמימה".

אולי מעצבי "טיים" לקחו השראה מסביבתו של טראמפ? סטיב באנון, יועצו הבכיר של טראמפ, אמר למגזין "הוליווד ריפורטר" עם מינויו לתפקיד בחודש נובמבר כי "החושך הוא טוב" ושהוא לוקח השראה מדמויות כמו דיק צ'ייני, השטן ודארת ויידר מסדרת סרטי "מלחמת הכוכבים". "זה כוח. זה עוזר לנו כאשר הם (הכוחות הליברליים; נ"ר) עיוורים בנוגע למה שאנחנו עושים", הסביר באנון.

במגזין הנחשב מיהרו להגיב ואמרו שמדובר בעניין מקרי בהחלט וכי בעבר הם ספגו האשמות דומות, למשל במקרה כשהאפיפיור פרנציסקוס הופיע על השער. המעצב יואב עינהר, שעוסק בעיצוב פוליטי, חושב שהתגובה של ה"טיים" חלקית: "חלק מהשערים נראים כמו טעויות, כמו במקרה של פוטין", הוא מזכיר את השער של שנת 2007, אז האות M נצבעה בגוון שחור ובצבצה באופן לא סימטרי מאחורי ראשו של מנהיג רוסיה. "לגבי טראמפ זה נראה מכוון לחלוטין. ניתן לומר שכל מי שמתעתד לככב על השער שייקח בחשבון את ה–M הזאת כסיכון", הוא מסכם בהומור.

בהודעה על בחירת טראמפ כאיש השנה נכתב: "לכל אורך חייו הציבוריים של טראמפ, מובילי דעת קהל ואינטלקטואלים פטרו אותו כאדם וולגרי וגס, איש ראוותני שעושה הרבה רעש אבל יש בו מעט תוכן. המבקרים הללו מעולם לא הבינו שהבוז שלהם נתן לו כוח. במשך שנים, הוא ניזון מהעדר הכבוד אליו והשתמש בו כדי לגרוף עוד ועוד כותרות בצהובונים, כדי להתחבר לאדם הפשוט".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ