אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

דו"ח: מנכ"ל המשכן בת"א מונה ללא מכרז

מבקרת עיריית תל אביב: מינויו של מנכ"ל המשכן לאמנויות הבמה, יוחנן דן, סוכם שלושה שבועות לפני שפורסם מכרז לתפקיד

תגובות

דו"ח מבקרת עיריית תל אביב, חיה הורוביץ, לשנת 2009, שהותר לפרסום אתמול בלילה, כולל פרק הנוגע לחברת "המשכן לאמנויות הבמה" שמנהלת את מבנה המשכן ברחוב שאול המלך, בו נמצאים האופרה הישראלית ותיאטרון הקאמרי. בין היתר נכתב כי מינויו של מנכ"ל החברה יוחנן דן, בשנת 2004, סוכם כשלושה שבועות לפני שפורסם מכרז לתפקיד ולפני שמונתה ועדת איתור (קודם לכן היה דן מנהל אגף בעירייה). "לדעת הביקורת הדבר נוגד את כללי מנהל תקין", נכתב. יו"ר ועדת הביקורת העירונית הוא חבר המועצה יואב גולדרינג ("עיר לכולנו").

בדו"ח מצוין כי חוזרי מנכ"ל משרד הפנים משנת 2004 קובעים את האופן בו יש לבחור מנכ"ל לחברה עירונית. הנוהל, כך נכתב, קובע כי לתפקיד מנכ"ל החברה או לתפקידים בכירים אחרים תוקם ועדה שתפקידה לאתר מועמדים למשרה. עוד נכתב כי יש לפנות לאגף כוח אדם ושכר במשרד הפנים בבקשה למינוי ועדת בחינה בטרם פרסום המכרז. הוועדה, שתורכב מנציג הדירקטוריון, נציג משרד הפנים ומנכ"ל של חברה עירונית אחרת, תפרסם את מאפייני המשרה ותנאי הסף, תבחן את כישורי המועמדים ותגיש המלצותיה עם סיום דיוניה למועצת המנהלים.

על פי הדו"ח, מנהלת לשכת התאגידים העירונית מסרה בתחילה כי מינוי של דן לא נעשה באמצעות ועדת חיפוש. אולם בהתייחסותה לטיוטת הממצאים מסרה כי היא מבקשת לתקן את דבריה וכי המינוי נעשה על ידי ועדת חיפוש שקבעה את דרישות התפקיד והכישורים הנדרשים, וצירפה מסמכים שונים (בהם פרוטוקול ישיבת הדירקטוריון שדנה במינוי המנכ"ל החדש ותצלום המכרז).

בדו"ח מצוין כי בעקבות ההתייחסות החדשה של מנהלת לשכת התאגידים העירונית, העמיקה הביקורת את בדיקתה ומצאה כי בסוף ספטמבר 2004 כתב סמנכ"ל התכנון דאז בעירייה מכתב למ"מ יו"ר דירקטוריון החברה ולסמנכ"ל משאבי אנוש בעירייה, בו ציין כי סוכם עם מ"מ יו"ר הדירקטוריון ומנכ"ל העירייה כי יוחנן דן ישמש בתפקיד של מנכ"ל המשכן. "הביקורת מציינת כי מכתב זה יצא כשלושה שבועות לפני פרסום המכרז לצורך איתור מועמדים לתפקיד מנכ"ל המשכן והקמת ועדת חיפוש", נכתב.

בדו"ח אף נמתחה ביקורת על התייחסותו של דן עצמו לעבודת הביקורת במשכן: "הביקורת מציינת כי מהמועד בו ביקשה לראשונה ממנכ"ל החברה לקבל מסמכים וקובצי מחשב ועד למועד בו ניאות מנכ"ל החברה להעביר את מרבית החומר המבוקש, חלף פרק זמן של כשנה. התנהלות זו של מנכ"ל תאגיד עירוני מעוררת תמיהה, נוגדת את הוראות החוק ויש בה משום זילות הביקורת וגרימת עיכוב רב בביצוע עבודתה".

בהערות ראש העירייה לדו"ח לא נכללה התייחסות ספציפית בנושאים הנ"ל.

מחברת המשכן לאמנויות הבמה נמסר: "אנו דוחים בשאט נפש את הטענות המופרכות והשקריות. מנכ"ל החברה מונה כדין במכרז כבר לפני שש שנים. יודגש כי הן החברה והן המנכ"ל שיתפו פעולה עם עבודת הביקורת מהרגע שזו החלה לפעול כדין. בדיונים אצל מנכ"ל העירייה בנושא דו"ח הביקורת, זכו החברה והמנכ"ל לשבחים רבים על תפקודם המקצועי והיעיל. כל ניסיון להציג את הדברים אחרת יש בו משום הוצאת דיבה".

כתבות שאולי פספסתם

*#