הפרס לשירה ע"ש יהודה עמיחי יוענק לחדוה הרכבי ושמעון אדף

מיה סלע
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מיה סלע

פרס יהודה עמיחי לשירה יוענק השנה למשוררים חדוה הרכבי ושמעון אדף. הרכבי תקבל פרס על מפעל חיים, בין היתר בעבור ספרה "ציפור שבפנים עומדת בחוץ: מבחר שירים 1962-2008" (הוצאת הקיבוץ המאוחד/ מוסד ביאליק). לאדף יוענק הפרס בעבור ספרו "אביבה לא" (הוצאת דביר). הפרס מוענק השנה לשניים לציון עשר שנים למותו של יהודה עמיחי. חברי ועדת הפרס היו פרופ' חיה שחם, ד"ר עמינדב דיקמן והמשוררת ש. שפרה. כל אחד מהזוכים יקבל 30 אלף שקלים.

בנימוקיהם לבחירת הרכבי כתבו השופטים כי "שיריה מצטטיינים בשימוש מרתק במשקלים בלתי יציבים, בחרוזים פשוטים לכאורה אך חדורי עוצמה... הרכבי הביאה את הדיבור השירי למחוזות חדשים, שמעטים בשירה העברית החדשה הגיעו אליהם".

על ספרו של אדף, ובו שירים על אחותו שמתה, כתבו "שירי הספר חותרים להתקרב אל הבנת המוות הפרטי, אך גם להבנת מושג המוות בכללו - באמצעות מנגנוני נפש העוסקים באופן אובססיבי בפירוק המציאות והלשון ובהרכבתן מחדש".

הפרס ע"ש עמיחי ניתן על ידי עיריית ירושלים ומשרד המדע, התרבות והספורט. עם הזוכים בו עד היום נמנים ש. שפרה, אגי משעול, שמעון בוזגלו, רוני סומק, מרדכי גלדמן, אסתר אטינגר, דורית ויסמן, שבא סלהוב ונורית זרחי. טקס הענקת הפרס ייערך ב-13 במאי במשכנות שאננים, וילווה בהרצאה של הסופר אשכול נבו על שירת עמיחי ובהופעה של נורית גלרון.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ