היצירה "פירות ראשונים" של ראובן רובין תוצג דרך קבע במוזיאון ישראל המחודש

אביטל בורג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אביטל בורג

מוזיאון בית ראובן בתל אביב העביר את "פירות ראשונים", יצירת המפתח של ראובן רובין מ-1923, למוזיאון ישראל בהשאלה ארוכת טווח. היצירה תמוקם במיקום מרכזי באולמות הקבע החדשים של האמנות הישראלית, שייפתחו לקהל יחד עם יתר המוזיאון המחודש ביולי. לראשונה בתולדות מוזיאון ישראל, תהיה תצוגת קבע היסטורית של אמנות ישראלית.

את הטריפטיך "פירות ראשונים" צייר רובין בשנה הראשונה להגעתו לארץ, והיצירה מציגה את "היהודי החדש" כפי שהוא ראה אותו. לדברי יגאל צלמונה, אוצר ראשי בין-תחומי במוזיאון, התערוכה שתוצג עוסקת בשאלות של זהות ישראלית וגישות שונות אליה, והיה "מובן מאליו" שהציור הזה של רובין צריך להיות מוצג בה. לדבריו, כרמלה רובין, כלתו של האמן שמנהלת את "בית ראובן", נענתה להשאיל את היצירה לכמה שנים בשמחה.

לדברי צלמונה, הציור הוצג במקור בתערוכת היחיד הראשונה של רובין במגדל דוד ב-1924 ומאז היה בבית ראובן, מלבד השאלה למוזיאון ישראל ב-1985.

נוסף על כך, למוזיאון ישראל הגיע לאחרונה העתק נדיר של הספר "משנה תורה" לרמב"ם מהמאה ה-15 המאויר בפאר עם עלי זהב וכסף, תרומת יהודית ומיכאל שטיינהרדט מניו יורק. גם הספר יוצג במסגרת הפתיחה המחודשת. ההעתק יוצג היום לראשונה, ויוצג לקהל הרחב עם הפתיחה הרשמית של האגף החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ