אמנות למכירה

רקפת וינר עומר, לילך בר-עמי ויוסי מרק מציעים עבודות למכירה

אביטל בורג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביטל בורג

2,100 שקל | רקפת וינר עומר, ללא כותרת

זוהי אחת מהעבודות שיצרה רקפת וינר עומר בעודה יושבת בבתי קפה, בעקבות מצוקת המקום בסטודיו שלה, ומוצגות כעת בתערוכתה "a happy new year" בתל אביב. בתערוכה שוכבת האמנית במיטה בתוך חלל הגלריה, וממשיכה ליצור עבודות שייתלו על הקירות. הצעת הגלריסטים למקם את המיטה שלה בגלריה נועדה לתת לאמנית מקום למנוחה, אך האמנית הגיבה לכך באופן אובססיבי ויוצרת במיטה בכל שעות פעילות הגלריה. ציור זה נעשה בעקבות סצינה מאופרה שראתה האמנית, ולדברי האמנית: "העיסוק שלי בציור, בהקשר אופראי דרמטי, במיתוסים של ציור, של ציירת ושל האשה ההיסטרית, קשור למהלך של לצייר במיטה כל שעות הפתיחה". גודל הציור, שעשוי בדיו ועט על נייר, 14.5x18.5 ס"מ, והוא מוצע למכירה בגלריה. ביום ראשון הקרוב תשיק רקפת וינר עומר את ספר האמן שלה ב"תולעת ספרים" בתל אביב.

8,000 שקל | לילך בר-עמי, "הייתי מאבדת שליטה"

נרטיבים מתוך נופי ילדותה של בר-עמי משתלבים בעבודותיה עם מראות ונופים ממקומות מרוחקים, בקולאז' אינטנסיבי ומרצד. עבודה זו היא מתוך סדרת "סאקורה" (פריחת הדובדבן) של בר-עמי, ובה פרגמנטים מחוויות ילדות בסמוך לגבול הצפון כמו מסוקים, חיילים וטנקים, המופיעים על רקע נוף בהשראה יפנית. הדימוי בעבודה, של בנות משוכפלות, בדמותה של האמנית, רוקדות הורה סביב פסל האריה השואג מתל חי, סמל לכוח וגבורה ומייצג של אמנות ישראלית גברית, מטופל באסתטיקה נשית למדי.

העבודה, בגודל 60x70 ס"מ, עשויה בטכניקה דיגיטלית, רישום ומגזרות נייר, והיא תוצע למכירה בשישי ובשבת במכירת העבודות של שרית אכטנברג ולילך בר-עמי בתל אביב (רח' אמסטרדם /11א, לילך 4517122-054).

65,000 שקל | יוסי מרק, "אור בוקר"

סיטואציה יומיומית ואישית, בנו של הצייר מתבונן בשעת בוקר מחלון חדרו, נפגשת בציור זה עם אסוציאציות ישירות מתולדות הציור המערבי. אל הרישומיות החדה של הדמות והחלון נוצקו צבעים מוגבלים, נזיריים, כמעט מונוכרומטיים. אך התחושה הכבדה של האור הנופל, יחד עם הספציפיות החותכת של הקו, מסירה את הספקות בנוגע לצורך בצבעוניות עשירה יותר.

העבודה, שמן על בד בגודל 120x90 ס"מ, מוצגת כעת בתערוכה הקבוצתית "וריאציות על סטודיו" בתל אביב. אוצרת: אירית לוין.

המחירים במדור הם המחירים הקטלוגיים שמסרו גופי המכירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ