חדשות אדריכלות

אסתר זנדברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסתר זנדברג

אנדרטה לזכר הילדים

משרד טל סניור אדריכלים נבחר על ידי עיריית חולון לתכנן אנדרטה לזכר מיליון וחצי הילדים היהודים שנספו בשואה. לקראת הקמת האנדרטה יזמו המארגנים מבצע ארצי לאסוף מיליון וחצי גולות משחק באלף בתי ספר, גולה אחת לזכר כל ילד שנספה. האנדרטה עצמה מתוכננת כמבוך עם רצפת עץ משופעת וקירות זכוכית גבוהים, שבהם ישולבו הגולות שנאספו.

תכנון לאוכלוסיה מוגבלת

בביה"ס לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב התקיימה בשבוע שעבר סדנה שעסקה בתכנון לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, בהשתתפות סטודנטים מחמש המוסדות המוכרים לאדריכלות בארץ. הסדנה התקיימה בחסות ובמימון קרן של"ן של השלטון המקומי, העוסקת במימון, הקמה ואיבזור של מבנים לאנשים עם פיגור שכלי. בתום יומיים של עבודה הציגו הסטודנטים עבודות שונות המבטאות תפישה ערכית ותכנונית לאנשים בעלי מוגבלויות.

סג'ימה לביאנלה בוונציה

האדריכלית היפאנית קזואו סג'ימה מונתה למנהלת והאוצרת הראשית של הביאנלה ה-12 לאדריכלות שתפתח בקיץ הבא בוונציה. זו הפעם הראשונה שאשה נבחרת לעמוד בראש האירוע הנחשב לתערוכת האדריכלות המובילה בעולם. עם בחירתה אמרה סג'ימה כי הביאנלה מחויבת לדיאלוג בין המשתתפים בה לבין המבקרים, בין היוצרים לבין הציבור.

סג'ימה היא מהאדריכליות הנשים הבולטות הבודדות בעולם ונמנית על צמרת האדריכלות הבינלאומית. עם עבודות המשרד נמנה בין היתר בניין המוזיאון החדש לאמנות עכשווית בניו יורק. היא ילידת 1956, בוגרת האוניברסיטה לנשים ביפאן, עבדה במשרדו של האדריכל טויו איטו וכעת שותפה במשרד האדריכלים Saana בטוקיו. סג'ימה היא האדריכלית הראשונה מאז הביאנלה לאדריכלות בשנת 2000 שעוסקת בפועל באדריכלות, אחרי עשור שבו כיהנו כמנהלים תיאורטיקנים ומבקרי אדריכלות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ