הזוכות הגדולות בפרסי הטלוויזיה: סרוגים ורד בנד

לראשונה בתולדותיה זכתה תוכנית התחקירים "עובדה" בפרס בטקס פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה שנערך בבאר שבע. בדברי התודה שלה התייחסה אילנה דיין ליחסי הון ושלטון ולשבירת מצלמות, בעבר ובהווה: "היום כבר לא צריך לשבור את המצלמה, אפשר פשוט לקנות אותה"

רותה קופפר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
רותה קופפר

מרב הפרסים בטקס פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע ולטלוויזיה 2009, שהתקיים שלשום בתיאטרון באר שבע ושודר בערב בטלוויזיה, הוענקו להוט, והזוכות הגדולות של התחרות היו סדרת הדרמה "סרוגים" של יס (מתוך ששת הפרסים שבהם זכו ביס, חמישה הוענקו לסדרה זו), והסדרה הקומית "רד בנד" של הוט.

ביציאה מן האולם אמר היוצר של "סרוגים" אליעזר שפירא ל"הארץ" כי הוא חש "אושר גדול", וכי הוא ממהר הביתה מהטקס שהתקיים בצהריים, כדי להקדים את כניסת השבת. חוה דיבון, שותפתו ליצירה, הודתה בנאום שלה לקב"ה.

אחרי הוט ויס נמצאת זכיינית ערוץ 2 קשת עם חמישה פרסים, ו"ארץ נהדרת" זכתה בפעם השישית, כמו בכל שנה מאז נוסד הטקס. בקטגוריית הבימוי הטוב ביותר בסדרה קומית, הוענק אותו מספר קולות לבמאי של "רד בנד" ולבמאי של "אמא'לה", ולכן חלקו השניים את הפרס. בפרס תוכנית האקטואליה או התחקירים הטובה ביותר זכתה "עובדה", בפעם הראשונה.

אילנה דיין קיבלה את הפרס בקול נרגש. בנאום התודה שלה דיברה על יחסי הון ושלטון שהיו בכתבות התוכנית מאז הראשונה ששודרה לפני 16 שנה, אז שברו לה את המצלמה. היום לא צריך לשבור את המצלמה, אמרה, "הם יכולים לקנות אותה".

אמירה מתונה זו של דיין היתה אולי הנוקבת ביותר שהושמעה בטקס, שבו המערכון של המנחים, יעל פוליאקוב ואורי גוטליב, על הפילוג בעם בין מנויי יס להוט - פרפראזה על נאום "יש לי חלום" של מרטין לותר קינג - היה הדבר החריף ביותר שנשמע בעידן טלוויזיוני מתוח זה.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' דיבר על עירו שהצמיחה הרבה אנשי תקשורת ושחקנים, ופנה בנימה אישית לחתן פרס מפעל חיים השחקן והבדרן ספי ריבלין, ודיבר על "אהבה שנתת לנו (ואנו) מחזירים לך". הוא סיכם את דבריו בברכת בריאות טובה.

בדברי התודה של ריבלין אמר שהתברך שהוא חי כדי לעבוד. לכל אחד יש משפט שמסכם את חייו, אמר: "אם תרצו אין זו אגדה", "טוב למות בעד ארצנו". המשפט שלו הוא "רינה, את תמיד צודקת", אמר על אשתו.

עוד בנאומי התודה, היו שני כהן בחיקוי של דורין אטיאס, שהגישה את הקטגוריה ששמה "היינו צריכים עוד ארבעה מועמדים ליד ‘ערב טוב עם גיא פינס'", כלומר קטגוריית מגזין הפנאי, שבה כמו בכל שנה זכה פינס; גידי דר, שזכה בפרס על תוכניתו "דאוס", דיבר על "שליחות בלעשות דברים הכי טובים לילדים"; יורם יובל בא לקבל את הפרס על תוכנית "שיחות נפש", והודה לבנים שלו ש"רואים יותר מדי טלוויזיה".

זכיינית רשת זכתה בשני פרסים בסך הכל, שניהם על "קצרים" (אחד מהם לקרן מור, שהודתה בין היתר למנשה נוי, שהביא אותה עד לבאר שבע). פרס אחד הוענק לערוץ 1 על הדרמה הקצרה "מרחב מוגן", ואחד גם לערוץ 10 (שאותו חלק עם יס) על סדרת התעודה של ירון לונדון, "לונדון פינת בן יהודה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ