יוצא מונטי פייתון, מייקל פאלין, בפסטיבל הסופרים הפלסטיני: "העט חזקה מהחרב"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מיה סלע

מחר יגיע לסיומו פסטיבל הסופרים הפסלטיני השני בירושלים. מארגני הפסטיבל מקווים שהוא יסתיים בצורה דרמטית פחות מזו שהתחיל: בטקס הפתיחה במוצאי שבת נכנסו שוטרי מג"ב חמושים לאולם במזרח ירושלים והודיעו על ביטולו. נספח התרבות הצרפתי, שהיה במקום, העביר את האירוע למרכז התרבות הצרפתי הסמוך. סרטוני הווידיאו שתיעדו את פשיטת השוטרים הועלו לאינטרנט.

הפסטיבל, שיינעל מחר, נועד להיות פסטיבל בתנועה. מארגניו הודיעו שבגלל הקשיים שיש לפלסטינים להתנייד תחת מגבלות הכיבוש, 17 הסופרים שהגיעו לפסטיבל מרחבי העולם יבואו אל הקהל ויקיימו מפגשים ברמאללה, ג'נין, חברון ובית לחם.

בין האורחים שהגיעו לפסטיבל נמצאים גם מייקל פאלין, איש מונטי פייתון לשעבר ובמאי דוקומנטרי, הסופרת והעיתונאית הבריטית בריגיד קינן, העורכת הספרותית אלכסנדרה פרינגל ועוד. "זאת דוגמה לכך שהעט יותר חזקה מהחרב", אמר שלשום פאלין ל"אינדיפנדט". "הצלחנו לומר את מה שרצינו לומר. זאת הוכחה לכך שכוח התרבות גדול יותר מתרבות הכוח". פאלין השתתף אתמול באירוע שהתקיים בבית לחם והיום חזר לבריטניה. היום ימשיך הפסטיבל הנודד לחברון ומחר הוא יסתיים בבית לחם.

ח"כ אחמד טיבי אמר אתמול כי מה שאירע בטקס הפתיחה היה "מופע אימים של הרובה מול הספר. אבל האמת היא שטוב שהאורחים הזרים רואים איך נוהגים בספרות הפלסטינית. הניסיון לנתק את ירושלים המזרחית מהספרות הפלסטינית לא יצליח". לטיבי יש גם טענות קשות לתקשורת: "מדובר בפסטיבל תרבות בנוכחות אורחים זרים, וזה עבר כלאחר יד בתקשורת הישראלית. זה אומר הרבה על קהות החושים של הציבור הישראלי והתקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ