הישראלית אווה אילוז נבחרה כאחת ההוגים ש"ישפיעו על עולם המחר"

הגות

אבנר שפירא
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אבנר שפירא

הסוציולוגית הישראלית פרופ' אווה אילוז נבחרה על ידי העיתון הגרמני "די צייט" כאחת מתריסר הוגים ואישים, שצפויים להשפיע על עיצוב המחשבה של העולם העתידי. השבועון החשוב ערך פרויקט מקיף, שנקרא "הוגים בשביל מחר" ובמסגרתו נבחרו אישים מתחומים שונים שמערכת העיתון סבורה כי גם אם הם עצמם אינם מוכרים מאוד כיום, רעיונותיהם עתידים להשפיע רבות בעתיד הנראה לעין.

לצד אילוז נבחרו גם הפילוסופית האמריקאית מרתה נוסבאום; הכלכלן רוברט שילר מאוניברסיטת ייל, שחזה את התפוצצות בועת ההיי-טק ואת משבר האשראי; סוניטה נראין, פעילה ותיקה למען איכות הסביבה בהודו; והפסיכולוג ההתפתחותי מיכאל טומסלו. שמות הזוכים האחרים טרם פורסמו.

אילוז, שנולדה לפני 48 שנה במרוקו והתחנכה בצרפת, עלתה לישראל ב-1990. היא לימדה באוניברסיטת תל אביב ומאז שנת 2000 היא מרצה בכירה באוניברסיטה העברית בירושלים. היא חוקרת בעלת מוניטין עולמיים בתחום הסוציולוגיה של הרגשות ומחקריה בחנו בין היתר את השפעות הקפיטליזם, תרבות הצריכה ותקשורת ההמונים על רגשות בני האדם.

בעברית פורסמו שלושה מספריה: "אינטימיות קרה: עלייתו של הקפיטליזם הרגשי" (הקיבוץ המאוחד, 2008), "האוטופיה הרומנטית: בין אהבה לצרכנות" (זמורה ביתן והוצאת אוניברסיטת חיפה, 2002) ו"תרבות הקפיטליזם" (הוצאת משרד הביטחון, 2002).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ