אסף אמדורסקי: לא קופא על השמרים

אסף אמדורסקי מתכונן למופע חדש משירי אלבומו האחרון, "הרי את". היום, הוא מספר, נוח לו יותר מאי פעם לקבל אהבה מהקהל

נויה כוכבי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נויה כוכבי

;אסף אמדורסקי אומר לנגנים שלו שהם צריכים לנגן יותר קול, "פחות מקושקש, לא לנגן יותר מדי". בימים אלה מגיע אלבומו "הרי את" למעמד של אלבום זהב, וזוהי חזרה ארוכה לקראת המופע הראשון, שיתקיים ב-4 באפריל במועדון ברלה, בקיבוץ להבות חביבה.

אסף אמדורסקי: הופעות חיות - לפרטים נוספיםאסף אמדורסקי: מעט מדי, מאוחר מדי - בן שלו על "הרי את"

מאז יצא האלבום בספטמבר האחרון, העלה אמדורסקי מופע בעמידה, בשילוב אלקטרוניקה ווידיאו-ארט, שזכה לביקורות מעורבות. כעת הוא מתכונן למופע שונה, שיתאים גם לאולמות קטנים יותר. "זה דבר שצריך לעשות", הוא אומר בעייפות מסוימת. "המופע בעמידה היה יקר ומורכב, לוגיסטית ואמנותית. הוא לא הכי קל לעיכול, למרות שזה פחות עניין אותי. זה קרקס מורכב מדי בשביל לנדוד איתו לזירה שמחוץ לתל-אביב. אבל במופע הזה יש משהו אחר, הוא נשען יותר על החלק המוסיקלי והנגינה. סיימתי את האלבום והגשמתי את הרעיונות המטורפים שלי, ועכשיו אני הולך על משהו רגשי יותר בבחירת השירים". אמדורסקי מספר שהמופע החדש נועד גם לספק את דרישת הקהל המבוגר יותר שלו, שלא מעוניין לעמוד שעות על הרגליים. "אני מכבד את זה ורוצה לתת מענה לקהל שמלווה אותי הרבה זמן", הוא אומר. עם זאת, כשהוא נשאל אם הוא אוהב להופיע, הוא עונה בעקיפין. "אני אוהב לנגן. אוהב מוסיקה. אני פחות מתעסק בהיבט המוחצן של הנושא. למרות שאני חי עם זה יותר טוב היום ממה שחייתי עם זה אי פעם. אין לי צורך להתנצל בפני אף אחד על מה שאני. לכן אני מרגיש נוח לעשות את הדבר שלשמו אני עולה על הוואן מלכתחילה. יש קהל של אלפים, אומרים שעשרות אלפים, ויותר מאי פעם נוח לי לקבל את האהבה הזאת. אני מרגיש שהרווחתי את זה ביושר".

אמדורסקי בחזרה. "אין לי צורך להתנצל"הלהקה כוללת את תום דרום (שהשתתפה גם ב"בעמידה") בקלידים, יונתן אלבלק בגיטרות וסינטיסייזרים, אורי קליינמן בבס והמתופף רון אלמוג. אמדורסקי, שמנגן בגיטרה, פסנתר ופנדר רודס, מלמד אותם רפרטואר שכולל הרבה מעבר לשירי האלבום האחרון. "אנחנו לומדים רפרטואר שיכול למלא שלוש שעות, אבל נדרתי שלעולם לא אעשה מופע ארוך, גם כשאהיה זקן ועם אגו מנופח. נעשה שירים שאי אפשר בלעדיהם, ועוד עשרה שישתנו. לא נקפא על השמרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ