רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

רווק, שפר הופעתך

"הגרסונייר", בלוג מושחז על אופנה, עיצוב ואמנות שכותבים אייל דה-ליאו וסהר שלו, פונה לישראלים הרעבים למידע על מה שקורה בעולם

תגובות

הוא עוד לא בן שלושה חודשים, אבל כבר הספיק לצבור עדת מעריצים, הרבה בזכות ציטוטים ופיוטים מהסוג הבא: "הגרסונייר מאמין שאין ממש הבדל בין אופנה לאמנות, לעיצוב ולאומנות. הרי הכל כבר מתערבב בעולמנו ההפכפך, ואת הכל (הממ, כמעט את הכל) אפשר לקנות בכסף", או "הו, כמה שהגרסוניירים מתענגים על ימי חורף קסומים כאלה. לצד ערפילי הבוקר, קישוטי העץ וסיבובי הסביבון, חדי העין יכולים גם להבחין בגברים תל-אביביים שמזג האוויר והמראה הרב-שכבתי גורמים להם להתלבש לא רע בכלל".

Ha Garconniere - (בצרפתית: "דירת רווקים") - הוא בלוג חדש שעוסק באופנה, אמנות ועיצוב מנקודת מבט גברית אירונית ומושחזת. במבט ראשון נדמה ששני כותבי הבלוג, אייל דה-ליאו, בן 35, וסהר שלו, בן 37, הם תאומים שהופרדו בלידתם: שניהם גבוהים ורזים, בעלי טעם אופנתי משובח, וכשהם לא מגולחים רבים טועים וחושבים אותם לאחים. בעצם, השניים הכירו רק לפני פחות משנה. דה-ליאו חי שבע שנים בהולנד, שם למד קולנוע וכיהן חמש שנים כנספח התרבות של השגרירות. בעבר כתב למגזין "360 מעלות", וכיום הוא האחראי על פרוייקטים בינלאומיים בבית הספר לקולנוע סם שפיגל. שלו חי במשך שבע שנים בניו יורק, שם למד בבית הספר "ניו סקול" לימודי מדיה. בעבר כתב למגזין "42 מעלות" וכיום הוא עובד בתחום הפרסום.

את חותמת ההכשר האופנתית קיבלו השניים בעיתון "הארץ". שלו הופיע במדור "איך אנחנו מתלבשים" ב"מוסף הארץ", ואילו דה-ליאו הופיע במדור "המוזמנים" ב"גלריה", מה שהוביל להיכרות בין השניים. שלו מספר שאז הבחין לראשונה בדה-ליאו: "תהיתי מי זה הבחור המזוקן שלובש את כל הדברים הנכונים, שנראה כל כך לא מכאן", הוא מספר. בהמשך פגש בו באירועי תרבות שונים בעיר. חיפוש קצר בפייסבוק גילה חברים משותפים, וכך החלה ידידות מופלאה בין השניים.

דה-ליאו (מימין) ושלו. "הבלוג עוסק בכל דבר שאפשר למצוא בו אלמנטים אסתטיים"

הרעיון לפתוח בלוג נולד כשדה-ליאו חזר מפאריס באוקטובר האחרון: "ראיתי שם בחורים צעירים שעם כל המרד שלהם היו לבושים לעילא, ועדיין הצליחו להיראות כמו בני נוער. שאלתי את עצמי למה אצלנו לא מתלבשים ככה". את הטענה המקובלת שמייחסת את הרגלי הלבוש של הגבר הישראלי לאקלים המזרח-תיכוני הם הודפים מיד, ומביאים כדוגמא את איטליה או ניו יורק, מקומות שבהם גם כשמזג האויר קשה אנשים מתלבשים "כמו שצריך". "אחרי שיחות ארוכות שהיו לי עם סהר בנושא, הצעתי לו שנפתח ביחד בלוג", מספר דה-ליאו. "ממילא עוברת דרכנו המון אינפורמציה, כי שנינו רעבים למידע על מה שקורה בעולם. חשבנו שיהיה נחמד לשתף את החברים שלנו ואת גברברי עירנו. אפשר להגיד שזה התחיל כשירות לחברים". "אם בנות העיר נהנות ממבחר גדול יחסית של מעצבות אופנה צעירות ומגזיני אופנה רלוונטיים, מצבם של הגברים בארץ קשה יותר, במיוחד למי שלא חשוף למה שקורה בעולם", מוסיף שלו. "לנו זה קל יותר כי אנחנו כל הזמן נחשפים לדברים שקורים". אף שהבלוג פונה בעיקר לגברים, השניים מאמינים שגם נשים ימצאו בו עניין, בגלל שהוא פותח בפניהן צוהר לעולמו של "הגבר החדש".

אף שנדמה כי רוב הבלוג מוקדש לתחום האופנה, חשוב לשניים להדגיש כי הוא עוסק בתרבות באופן כללי יותר: אופנה, אמנות, עיצוב, קולנוע, וכל דבר שאפשר למצוא בו אלמנטים אסתטיים. מה שהופך בסופו של דבר את הקריאה בבלוג למהנה הוא הטון האירוני והלא מתאמץ של השניים. "ההנאה היא חלק גדול מהעניין", הם מאשרים, "אם לא נהנה נפסיק מיד". עד אז הם ישמחו אם תצמח קהילה סביב הבלוג, שביחד איתם תפיץ את הבשורה.

כרטיסים להופעות והצגות

tm_tools.isArticleType(story) : true