ההרפתקאות המיניות של קייט וינסלט

האם סצינות העירום של קייט וינסלט ב"נער קריאה" נועדו לעורר אהדה לדמות השנויה במחלוקת שהיא מגלמת?

סוכנויות הידיעות
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סוכנויות הידיעות

טענותיהם של מבקרי קולנוע שסצינות העירום בסרט "נער קריאה" הופכות את הסיפור העוסק בשואה למשהו חסר חשיבות עלולות לפגוע בשאיפותיה של השחקנית הבריטית קייט וינסלט לזכות באוסקר. הסרט, שבו מגלמת וינסלט את דמותה של שומרת לשעבר במחנה ריכוז בעלת תיאבון מיני עז, היה צפוי לזכותה במועמדות שישית לפרס האוסקר, עד שהתקפה מצדו של מבקר הקולנוע צ'רלי פינץ', שכותב באתר www.artnet.com, התפשטה ברשת ועוררה ספקות בלבם של המצביעים בהוליווד.

המהומה התחילה לפני כחודש בעת הקרנה פרטית שערך הבמאי הבריטי סטיוון דאלדרי. פינץ', שכותב גם בכמה עיתונים ומגזינים בניו יורק, האשים את דאלדרי בהצגה "לא הוגנת ומניפולטיווית" של פשעי המלחמה הנאציים ושל גרמניה שלאחר המלחמה. הוא טען כי בגלל הכוכבים שמשתתפים בסרט - ביניהם גם רייף פיינס - ידחוק הסרט הרבה סרטים טובים יותר בנושא. קייט וינסלט נחושה לזכות באוסקר

טריילר הסרט "נער קריאה". שואה שיק?דאלדרי השיב: "צר לי שכך אתה מרגיש. יש 252 סרטים על השואה וזה לא אחד מהם". קהל הנוכחים, רבים מהם ידידיו של דאלדרי (ששהה בניו יורק בגלל המחזמר שלו "בילי אליוט" שנפתח באוקטובר) היסה את פינץ', אבל הנזק כבר נעשה. בתוך שעות אחדות כבר חזרו מבקרים אחרים, שרובם כלל לא ראו את הסרט, על טענותיו של פינץ'.

בסרט מגלמת וינסלט את דמותה של נהגת חשמלית בת 36 שחיה בברלין של אחרי מלחמת העולם השנייה. היא מנהלת רומן עם נער בן 15 בגילומו של דייוויד קרוס. השחקן הגרמני נאלץ להמתין עד יום הולדתו ה-18 כדי שיוכל לצלם את סצינות הסקס.

לדברי פינץ', ההרפתקאותיה המיניות של וינסלט "גורמות לשואה להצטייר כאירוע טריוויאלי. מה שדוחה במיוחד הוא השימוש של דאלדרי בגופה הבשל של וינסלט כדי לעורר סימפטיה כלפי אופיה הדוחה של הדמות. דאלדרי לא מראה את הזוועה של פשעיה. במקום זה הוא מגיש לנו 'שואה שיק' שכולו סובב סביב מין ולא סביב רצח המוני". וינסלט יצאה להגנת הסרט, ואמרה לעיתון מקומי כי "יש הרבה עירום בתחילת הסרט, אבל סיפור העלילה מצדיק את כולו במאת האחוזים". רוצים לקבל את כתבות "גלריה" ישר אל תיבת המייל שלכם? הירשמו לניוזלטר של עכבר העיר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ