גרסיה מארקס כותב ספר חדש

גרדיאן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גרדיאן

החששות שהסופר הקולומביאני חתן פרס נובל, גבריאל גרסיה מארקס, הניח את עטו לנצח, התבדו השבוע: ידידו הקרוב של הסופר הקולומביאני אישר שהוא עובד על ספר חדש. ספרו הבא של גרסיה מארקס יהיה סיפור אהבה, אף שידידו ועמיתו הסופר פיליניו אפוליו מנדוסה אמר שהסופר שוקד בימים אלה על כתיבת גרסה שתשביע את רצונו.

"יש לו כבר ארבע גרסאות", אמר אפוליו. "הוא אמר לי שהוא מנסה למצות את המיטב מכל אחת מהן". אפוליו, שכתב ספר של שיחות עם גרסיה מארקס ושמו "ריח עץ הגויאבה" ב-1982, אמר שחתן פרס נובל נעשה ביקורתי ותובעני מאוד כלפי עבודתו.

לפני שנתיים הצהיר גרסיה מארקס, כיום בן 81, שבכוונתו להפסיק לכתוב. "2005 היתה השנה הראשונה בחיי שלא כתבתי בה ולו שורה אחת", אמר. עם זאת, הוא הודה שהבעיה שלו היא היעדר התלהבות, לא היעדר השראה. "עם הניסיון שצברתי, אין לי שום בעיה לכתוב ספר חדש", הסביר. "אבל אם לבי לא יהיה נתון ליצירה, הקוראים יבחינו בכך".

הסוכנות הספרותית כרמן בלצ'לס, המייצגת אותו, אמרה השבוע שהסופר עדיין לא קבע מועד לפרסום ספר חדש כלשהו. "בינתיים אין כלום", אמרה דוברת הסוכנות. ספרו האחרון של מארקס, "זיכרונות מהזונות העצובות שלי" (תורגם לעברית בהוצאת עם עובד), ראה אור ב-2004. על פי דיווחים, הוא גם מכין ספר המשך לאוטוביוגרפיה "לחיות כדי לספר", שיצאה ב-2002 (תורגם לעברית בהוצאת עם עובד).

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ