אי-פי
אי-פי

נכדו בן ה-88 של המלחין ריכרד ואגנר רמז כי הוא מוכן לפנות את מקומו כמנהל פסטיבל ביירוית השנתי. ערוץ סאט 3 הגרמני דיווח בסוף השבוע כי וולפגאנג ואגנר כתב ב-8 בחודש מכתב אישי לתורמים, ובו הוא מצהיר כי הוא מוכן לפנות את מקומו אם בנותיו קתרינה ואגנר ואווה ואגנר-פאסקייר יהיו שותפות בצוות שיירש את תפקידו. זו הפעם הראשונה שוואגנר רומז על נכונותו לתמוך במועמדות ואגנר-פאסקייר, בת 62, מנהלת מנוסה של אירועים אמנותיים ומוסיקליים, הנהנית גם מתמיכת הקרן המנהלת את הפסטיבל.

עוד נמסר בדיווח כי ואגנר הציע שבצוות המנהל ישתתפו גם מומחים שאינם בני המשפחה, ביניהם המנצח הגרמני הידוע כריסטיאן טילמאן והמנהל האמנותי פיטר רויצקה.

וולפגאנג ואגנר ניהל את הפסטיבל מאז 1951, תחילה עם אחיו וילאנד, ואחרי מותו של זה ב-1966, לבדו. אבל ואגנר, שימלאו לו 89 באוגוסט, נאלץ להתמודד עם קולות שקראו לו לפנות את מקומו אף שעל פי החוזה התפקיד הוא שלו לכל חייו. הוא רמז בעבר כי יהיה מוכן לעשות זאת רק אם בתו הצעירה קתרינה תמלא את מקומו. קתרינה, בת 29, העלתה בשנה שעברה בפסטיבל את הפקת הבכורה שלה, במאמץ לשפר את סיכוייה לזכות בתפקיד ולהתמודד עם הביקורת הטוענת כי היא צעירה מדי וחסרת ניסיון.

ב-2001 ניסתה מועצת המנהלים של הפסטיבל המורכבת מנציגי הממשלה הפדרלית, נציגי ממשלת מדינת בוואריה ונציגי העיר ביירוית, להכריח את ואגנר לפנות את מקומו והודיעו חד צדדית כי ואגנר-פאסקייר תנהל את הפסטיבל. אבל ואגנר סירב לעזוב. כמו כן דחה אז את ההצעה למנות לתפקיד את אחייניתו, נייקי ואגנר, בטענה כי אינה מתאימה לתפקיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ