התפטר מנהל פרויקט הפצת התרבות בפריפריה מטעם חברת "פמי פרימיום"

פחות מחצי שנה אחרי תחילת הפרויקט, סיים תומר כהן את תפקידו - ככל הנראה על רקע חילוקי דעות מול החברה. "הפרויקט ממשיך ופועל כסדרו", נמסר מ"פמי"

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היכל התרבות בעפולה
היכל התרבות בעפולה (אילוסטרציה)צילום: איציק בן מלכי

תומר כהן, מנהל פרויקט הפצת התרבות בפריפריה מטעם חברת "פמי פרימיום", שזכתה אשתקד במכרז של משרד התרבות, התפטר באחרונה מתפקידו — פחות מחצי שנה אחרי תחילת הפרויקט. זאת, ככל הנראה על רקע חילוקי דעות בינו לבין החברה. בחברה אמרו בתגובה כי ימנו מנהל חדש במקומו לאחר אישור משרד התרבות. הנהלת המשרד תיפגש החודש עם נציגי "פמי פרימיום", כנראה בניסיון לבחון את אופן הפעלת הפרויקט בהמשך.

ביולי האחרון נודע כי "פמי פרימיום" — חברה פרטית בבעלות משותפת של מייסדה איש הביטוח רוני דוידוף, של קרן ההשקעות קדמה ושל משקיעים פרטיים — היא הזוכה במכרז של משרד התרבות להפצת אירועי תרבות ואמנות בפריפריה. היא נבחרה להחליף את חברת "תרבות לישראל" שהחוזה עמה הסתיים. "פמי פרימיום" מספקת שירותי רפואה בארץ ובחו"ל, גרירת רכב וביטוחים מסוגים שונים ומנהלת את רכש הציוד לספריות ברחבי הארץ עבור משרד התרבות. בחברה הוקם צוות ייעודי לפרויקט התרבות בפריפריה בראשותו של כהן, ששימש בעבר סמנכ"ל בית הספר הגבוה למשחק "בית צבי", ובהשתתפות רכזי תחומים ובהם הבמאי שלומי אדרי, שהופקד על תחום התיאטרון, מבקרת המחול עידית סוסליק שהופקדה על תחום המחול, אורי אביב שהופקד על תחום הקולנוע, שדרן הרדיו בועז כהן שהופקד על תחום המוזיקה (שעזב את תפקידו והוחלף ברכז אחר), ואחרים.

במכרז של משרד התרבות נקבע כי החברה שתיבחר תתוקצב ב–25 מיליון שקלים לשנה. הפרויקט של "פמי פרימיום" החל לפעול בספטמבר האחרון, מיד לאחר תום פעילות "תרבות לישראל". מאז, כפי שמספרים מקורות בתחום התרבות שעקבו אחר הפרויקט, התגלעו חילוקי דעות בין כהן לבין החברה. "ההתחלה היתה כנראה קשה מאוד וזה הלך והתעצם", מספר אחד המקורות, "לתומר היה קושי מול המשרד ומול פמי והוא הרים ידיים. במשרד חשבו כנראה שחברה פרטית יכולה בצ'יק־צ'ק לגמור כל את העניינים וזה לא עובד ככה".

תומר כהן מסר בתגובה כי "אני מבקש להודות למשרד התרבות על האמון ועל שיתוף הפעולה המתמשך והרצוף ולרכזי התחומים ועובדי הפרויקט על מסירות הנפש בתנאים הקשים". מפמי פרימיום נמסר בתגובה כי "הפרויקט ממשיך ופועל כסדרו עם צוות מקצועי ומסור. מנהל הפרויקט אכן סיים את עבודתו, אך פמי פרימיום נתנה מענה מיידי לסיטואציה שנוצרה ומנהל חדש ייכנס לתפקיד מיד לאחר אישורו על ידי משרד התרבות. שום פרויקט שלנו אינו תלוי בעבודתו או ברצונו הטוב של מנהל פרויקט זה או אחר". בחברה לא השיבו לשאלה בנוגע לסכומים שהקצתה החברה לפרויקטים השונים מאז החלה לפעול בספטמבר והפנו למשרד התרבות. "שיתוף הפעולה עם משרד התרבות הוא מצוין והרוב הגדול של המשובים שאנחנו מקבלים — הן מהגורמים ביישובי הפריפריה והן מהצוות המקצועי במשרד —הם חיוביים ביותר", הוסיפו בפמי.

ממשרד התרבות נמסר בתגובה כי "מנכ"ל המשרד נפגש אחת לתקופה עם פמי פרימיום כחלק מהמעקב אחרי כניסת החברה לעבודה וההתמודדות עם האתגרים שהיא מחויבת להתמודד אתם".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ