מירי רגב ל"ישראל היום": ממאבקי הכוח של השמאלנים "נותרו פרפורי גסיסה אחרונים"

בראיון עם שרת התרבות והספורט, שיתפרסם מחר, היא כינתה "טעות חמורה" את הפשרה בנוגע לתאגיד השידור הציבורי ותקפה את הסופר מאיר שלו

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב
מירי רגבצילום: מרק ישראל סלם

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בראיון ל"ישראל היום" שיתפרסם מחר (שישי) כי ממאבקי הכוח של השמאלנים והאליטה "נותרו פרפורי גסיסה אחרונים". לדבריה, "הם הבינו שאני רצינית ולא נבהלת מהם, שיש מאחוריי צבא גדול שמבין עבור מה אני נלחמת". באותו ראיון היא אף תקפה את הסופר מאיר שלו.

רגב התייחסה לפשרה שהושגה בשבוע שעבר בנוגע לתאגיד השידור הציבורי "כאן" וכינתה אותה "טעות חמורה". "אסור היה לוותר בעניין הזה: תקציב ציבורי של 700 מיליון שקלים נותר בלתי מפוקח", אמרה השרה, "אין שום פריבילגיות רק בגלל שמדובר בתקשורת. אפשר היה לקבל החלטה שאין תאגיד ציבורי. לא נעים ללכת הביתה וכואב לי על כל אדם שמאבד מקום עבודה, אבל מי שהצטרף לתאגיד ידע שמתקיים דיון סביב אופיו ודרכו. אין תאגיד ציבורי במדינת ישראל שמנוהל כמו תאגיד השידור".

רגב, שהתלוננה בישיבת הממשלה ביולי האחרון על כך ש"אנחנו משלמים את הכסף אבל אין לנו יכולת לשלוט על שום דבר" בתאגיד, הוסיפה בראיון כי "כל תהליך המינויים יצא משליטת הציבור לחלוטין והתקציב לא שקוף. על אותה טעות חוזרים עכשיו עם חברת החדשות שתקום".

שרת התרבות תקפה בראיון את הסופר מאיר שלו, שלפי "ישראל היום" נימק את העובדה שיצירותיו כוללות דמויות אשכנזיות בכך שבהתיישבות העובדת הוותיקה, בקיבוצים ובמושבים הראשונים, היה רוב אשכנזי מכריע". רגב כינתה את שלו "חצוף" וקבלה באומרה כי "המזרחים לא היו חלק מנוף ילדותו? הרי תושבי מגדל העמק שמרו לו על נהלל. הוא פשוט לא רצה לראות אותם. הוא מדבר מתוך החונטה שלו, שרואה רק את עצמה ולא את האחרים. את הפליטים שעלו ממדינות ערב זרקו ל־21 עיירות פיתוח, והם לא בנו שם יישוב ל–100 משפחות, כמו בקיבוץ שפיים. הם בנו ערים שלמות, סללו כבישים, ייבשו ביצות, התמודדו עם אקלים ותנאי שטח קשים. נלחמו כדי לבנות את הארץ ואין לזה שום זכר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ