לאחר שביתה בת שלושה ימים, עובדי מוסדות התרבות בחולון ישובו מחר לעבודה

העובדים מוחים על שכרם הנמוך ועל היעדר תגמול על ותק. כ–100 אמנים שלחו מכתב תמיכה בהם לראש העיר חולון

נעמה ריבה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעמה ריבה

עובדי החברה לפיתוח תיאטרון, מוזיקה, אמנות ומחול בחולון האיצו בשבוע האחרון את ההליכים שהם נוקטים נגד הנהלת החברה, שהיא חברה בת של העירייה. כל מוסדות התרבות הכפופים לחברה — מוזיאון הילדים הישראלי, תיאטרון חולון והמדיטק (שכולל את המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, מוזיאון הקומיקס, מוזיאון העיצוב והספרייה) — הושבתו בשלושת הימים האחרונים ורק מחר (רביעי) יחזרו לפעילות סדירה.

העובדים מוחים על שכרם הנמוך ועל היעדר תגמול על ותק. כך, למשל, ספרנית בעלת ותק של 15 שנים ותארים אקדמיים רלוונטיים משתכרת 30 שקלים לשעה, והמדריכים המקצועיים במוזיאונים משתכרים כ–33 שקלים לשעה. לדברי העירייה, ההנהלה מנהלת משא ומתן בתום לב בעוד ש"הוועד הציג דרישות ותנאים מקדימים שלא ניתן לקבלם". בעירייה העדיפו לא לפרט מהם אותם תנאים מקדימים בטענה שאינם מנהלים את המשא ומתן בתקשורת.

מוזיאון העיצוב בחולוןצילום: תומר אפלבאום

בינתיים זכו העובדים לרוח גבית מכ–100 אמנים ויוצרים, ששלחו בשבוע שעבר עצומה לראש העיר חולון, מוטי ששון. עם החותמים על העצומה נמנים בין היתר המוזיקאים דן תורן וחמי רודנר, הסופרת דורית רביניאן, השחקנית שרית וינו אלעד, אמני הקומיקס זאב אנגלמאיר ואורי פינק והמעצבים קובי סיבוני ויאיר אנגל. "כשוחרי תרבות ואמנות אנו חשים אי נעימות, שלא לומר בושה, כאשר אנו יודעים כי האנשים העובדים עבור התרבות בעיר לילות כימים אינם זוכים לתנאי העסקה הוגנים ואף לא לאוזן קשבת מההנהלה והעירייה", נכתב בעצומה. "אנו מבקשים מראש עיריית חולון והנהלת החברה לפיתוח תיאטרון, מוזיקה, אמנות ומחול לא רק להתגאות בעולם התרבות העשיר של חולון, אלא גם להעניק לצוות העובדים שלה תנאים צודקים והוגנים".

מראש העיר נמסר באמצעות דוברות העירייה: "כמי שעומד בראש עיר, שחרטה על דגלה את נושאי התרבות והעיצוב ברמה הגבוהה ביותר ושיזמה והשקיעה מאות מיליוני שקלים בהקמת מוסדות תרבות יחידים במינם בישראל ובעריכת אירועי תרבות איכותיים רבים, אין צורך לשכנע את ראש עיריית חולון, כי מדובר בנושא חשוב ביותר. ברור שמדיניות עירונית והקצאת משאבים גדולים אינן יכולות לבדן להוציא לפועל את עולמות התוכן והתפעול של המוסדות והאירועים ללא עבודתם החשובה של העובדים. צר לנו על ההחלטה לשבות, שכן היא רק פוגעת באמון של הצדדים ובציבור הרחב, הכולל ילדים, בני נוער וקשישים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ