הראל סקעת: קורא לנוער להט"בי לא להתגייס לצבא; עברי לידר: אנחנו אלפי שנות אור מאחור

הזמרים הגיבו בחריפות להתנגדותה של המדינה לאימוץ ילדים בידי זוגות להט"בים. סקעת לבני נוער גאים: המדינה שמה עליכם זין בכל הקשור לזכויות שוות

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הראל סקעת ועברי לידר
הראל סקעת ועברי לידרצילום: תומר אפלבאום וליאור כתר

הזמר הראל סקעת קרא אתמול (ראשון) לבני נוער להט"בים לא להתגייס לצה"ל ולא לשלם מסים, זאת בעקבות הודעת המדינה לבג"ץ אתמול כי היא מתנגדת לאימוץ ילדים בידי זוגות הומואים בלסביות בטענה כי משפחות חד־מיניות הן חריגות ועלולות "להעמיס מטען נוסף על הילד". גם הזמר עברי לידר הצטרף לביקורת על החלטת הממשלה. בפוסט שהעלה היום לחשבון האינסטגרם שלו כתב: "אני המום שבשנת 2017 במדינה שלנו, נאורה ומתקדמת באינספור תחומים, נשארנו אלפי שנות אור מאחור"

סקעת כתב את הדברים החריפים בפוסט שהעלה אתמול לעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שפגש בני נוער חברי ארגון הנוער הגאה איגי בבאר שבע. "יום יבוא עוד כמה שנים ותצטרכו להתגייס לצבא ולתרום את חלקיכם... בתור ישראלי ששרוף על המדינה שלו וגאה להיות יהודי ומדבר על זה מעל כל במה בעולם, שירת בגאווה בצבא, זה שבן זוגו רב סרן בצה"ל ומשרת קרוב לחודש בשנה עד היום, אני קורא לכם לא להתגייס לצבא! ויודעים מה, גם לא לשלם מסים על הכסף שתרוויחו בקרוב, בכלל, כל חובה שהמדינה מבקשת מכם למלא פשוט תשימו זין. כי זה מה שהיא שמה עליכם בכל הקשור לזכויות השוות (!!!!) שמגיעות לכם".

בהמשך הפוסט פנה סקעת לשרת המשפטים איילת שקד "ושאר פוליטיקאים פחדנים", שמתהדרים לכאורה בקבלה של הקהילה הגאה, והביע את תקוותו כי הם יוחלפו בקרוב בבחירות. "יש פה דור חדש שלא יסבול את הצביעות הזו עוד הרבה זמן", כתב. בראיון הבוקר לרזי ברקאי בגל"צ הוסיף סקעת כי המדינה מתייחסת ללהט"בים כמו אזחים סוג ב', "כאילו אתם סוטים". הוא סיפר כי הוא נמצא כעת בתהליך להבאת ילד בפונדקאות בארה"ב ופנה לשקד ואמר כי "את מנציחה את הבידול, את גורמת לילדים שמגיעים לגן שיש להם שני אבות או שתי אמהות להסתכל עליהם אחרת".

עברי לידר כתב היום באינסטגרם: "אני לא יכול לשתוק מול התגובה של מדינת ישראל בעניין אימוץ ילדים על ידי הומואים ולסביות. מי בדיוק במדינה שלי לא מאפשר לנו לאמץ ילד רק בגלל שאנו חיים את חיינו עם בני אותו המין? מי בדיוק במדינה שלי כה רפה שכל שחשב שאם בני אותו הזוג מגדלים ילד, הדבר יהווה העמסה של מטען נוסף על הילד?".

בהמשך פנה לידר באופן ישיר לראש הממשלה וציין: "אם נשארה כאן עוד טיפת כבוד למישהו בממשלה שלנו, אם יש כאן עוד מישהו, ראש הממשלה לדוגמה - שחוק כבוד האדם וחירותו והיותנו שווים בפני החוק חשובים לו ומהסיבות הנכונות - זה הזמן לקום ולעשות מעשה. אני מתבייש, אני עצוב, אני כועס אבל בעיקר אני המום שבשנת 2017 במדינה שלנו, נאורה ומתקדמת באינספור תחומים, נשארנו אלפי שנות אור מאחור".

אתמול הודיעה המדינה כי היא מתנגדת לאימוץ ילדים בידי זוגות הומואים ולסביות, ונימקה זאת בכך שמשפחות חד־מיניות הן חריגות ועלולות "להעמיס מטען נוסף על הילד". העמדה שהגישו משרדי המשפטים והרווחה סותרת מחקרים שהוצגו לצוות מקצועי שבחן את הנושא, ולפיהם אין הוכחות לכך שעדיף לילד להימסר למשפחה הטרוסקסואלית ולא לבני זוג בני אותו המין. הודעת המדינה נמסרה לקראת דיון השבוע בעתירה שהגישו המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת "אבות גאים" נגד משרד הרווחה והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בטענה לאפליה של ידועים בציבור ושל זוגות הומואים ולסביות בהליך האימוץ.

בתשובת המדינה לעתירה נאמר כי ביחס לזוגות חד־מיניים הוחלט, על דעת גורמי המקצוע במשרד העבודה והרווחה, שלא לפעול בעת הזו "לשינוי הדין הקיים". הדין הקיים, מגלה עיון בלשון החוק, הוא כי "אין אימוץ אלא על ידי איש ואשתו יחד". עם זאת, המדינה הודיעה לבג"ץ שתשנה את הנהלים ביחס לזוגות ידועים בציבור, המורכבים מגבר ואשה המנהלים משק בית משותף ויציב במשך שלוש שנים לפחות. אלה יוכלו לאמץ ילד בהליך זהה לזוגות נשואים.

"ילד הנמסר לאימוץ נושא תחושה של חריגות", הסבירו בשירות למען הילד את ההתנגדות לשינוי החוק בנוגע לאימוץ בידי הומואים ולסביות. לכן, "רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת 'מטען' נוסף על הילד, בדמות השמתו בתא משפחתי שנתפס בחברה הישראלית היום עדיין כתופעה חדשה ושונה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ