"הדיילי מייל" טוען שחשף את הישראלית שפעלה למנוע הפצת מידע על ויינשטיין

לפי העיתון הבריטי סטלה פן-פצ'נץ', עובדת של חברת המודיעין העסקי הישראלית "בלאק קיוב", נפגשה בעורמה עם השחקנית רוז מקגוון בכדי להוציא ממנה מידע

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וינשטיין
ויינשטיין. שכר את שירותיה של "בלאק קיוב"צילום: ROBYN BECK/אי־אף־פי

הישראלית סטלה פן-פצ'נץ' היא המרגלת שנשכרה כדי למנוע מהשחקנית רוז מקגוון להפיץ מידע על הארווי ויינשטיין, כך טוען "הדיילי מייל" הבריטי. לפי הפרסומים, פן-פצ'נץ', בשנות ה-30 לחייה, עבדה עבור חברת המודיעין העסקי הישראלית "בלאק קיוב", ונפגשה עם מקגוון כמו גם עם עיתונאים, תוך שימוש בזהויות הבדויות "דיאנה פיליפ" ו"אנה". פן-פצ'נץ' היתה קצינה בצה"ל, היא שחקנית לשעבר ומתגוררת ביפו.

לפי ביוגרפיה של פן-פצ'נץ' שנמצאת ברשת היא עלתה לישראל מיוגוסלביה ב-1994. היא שירתה כקצינה בחיל האוויר, וסיימה לימודי משחק בסטודיו למשחק של ניסן נתיב בתל אביב ב-2010. יש לציין כי כאשר מחפשים את תמונות בוגרי המחזור שלה באתר של הסטודיו (מחזור מ"ה), תמונותיהם אינם קיימות. זאת בניגוד לתמונות של כל שאר בוגרי הסטודיו. 

סטלה פן-פצ'נץ'

לפי הדיווח, פן-פצ'נץ' סיפרה למקגוון כי היא פעילה לזכויות נשים וכי היא עובדת בחברת השקעות לונדונית הנקראת "Rueben Capital Partners". כך היא הצליחה להשיג טיוטה של ספרה של השחקנית שבו היא מפרטת את פרטי התקיפה המינית לכאורה שויינשטיין תקף אותה. מקגוון היתה אחת הדוברות הבולטות נגד ויינשטיין מאז פורסמו התקיפות המיניות שלו, והיתה אחת הנשים שהסכימו לחשוף כי המפיק ההוליוודי אנס אותה.  

השבוע פורסם ב"ניו יורקר" כי ויינשטיין שכר את שירותיהן של חברות למודיעין עסקי — וביניהן גם את החברה הישראלית "בלאק קיוב" — כדי לנסות ולחבל בפרסום שורת התקיפות וההטרדות המיניות שלו בתקשורת. לפי התחקיר של הניו יורקר אותה עובדת של חברת בלאק קיוב, שהציגה עצמה כפעילה לזכויות נשים בשם "דיאנה פיליפ", נפגשה עם מקגוון כמה פעמים בניו יורק ובקליפורניה. פן-פצ'נץ' ביקשה ממקגוון לדבר באירוע שהיא מארגנת, ולחצה על מקגוון לשתף אותה במידע על ההאשמות כלפי ויינשטיין.

לאחר שהפרשה התפוצצה בתקשורת, פן-פצ'נץ' שלחה מייל למקגוון: "אהובה", היא כתבה לה, "איך את מרגישה? רק רציתי להגיד לך כמה אמיצה את". כאשר ה"ניו יורקר" חשף בפני מקגוון כי למעשה מדובר בסוכנת סמויה שעבדה עבור בלאק קיוב היא היתה המומה. מוקדם יותר השנה הסוכנת הישראלית נפגשה גם עם עיתונאי הניו יורקר בן וואלס, כאשר הוא עבד על הסיפור של ויינשטיין. הכתב אמר כי היה נראה שהיא מנסה להוציא ממנו מידע על הכתבה שהכין, כאשר היא ממעטת לחשוף פרטים על עצמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ