20 עדויות על הטרדות מצד קווין ספייסי נאספו בתיאטרון הלונדוני בו עבד

ספייסי שימש כמנהל האמנותי של תיאטרון "אולד ויק" בין השנים 2004 ל-2015. מבין כל המקרים שנאספו בתיאטרון רק אחד הנפגעים הגיש תלונה. "כולם ראויים לעבוד בסביבה נטולת הטרדות", נמסר מהתיאטרון

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ספייסי. 20 עדויות נוספות
ספייסי. 20 עדויות נוספות צילום: David Giesbrecht/אי־פי

תיאטרון "אולד ויק" בלונדון אמר כי קיבל 20 עדויות אישיות בנוגע להתנהגות בלתי נאותה מצד השחקן קווין ספייסי, בזמן ששימש כמנהל האמנותי של התיאטרון. כך דווח היום (חמישי) ב"גרדיאן". החקירה בה פתח התיאטרון הבריטי, לאחר שעלו טענות כי השחקן תקף מינית גברים צעירים במהלך כהונתו, הובילה לעדויות של 20 בני אדם שדיווחו על תקריות של התנהגות לא נאותה מצד השחקן עד השנה 2013. ספייסי שימש כמנהל האמנותי של "האולד ויק" בין השנים 2004 ל-2015.

מהתיאטרון נמסר כי במהלך כהונתו נוצר סביב ספייסי פולחן אישיות, וכי מעמדו בתיאטרון מנע מאנשים, בעיקר מהסגל הזוטר ומהשחקנים הצעירים, לדבר. "אלו שנפגעו לא חשו בטוחים להתלונן", נמסר בהודעת התיאטרון, "התיאטרון מתנצל על כך שלא ייצר סביבת ותרבות עבודה, שבה אנשים יוכלו לדבר בחופשיות".

גם יו"ר התיאטרון ניק קלארי התנצל בפני "כל האנשים שחשו כי הם אינם יכולים לדבר באותה תקופה. התנהגות בלתי נאותה מצד כל אדם שעובד בתיאטרון היא אינה מקובלת לחלוטין. אנחנו נדאג לסביבה בטוחה ותומכת יותר בלי דעות קדומות, הטרדות או הצקות מכל סוג ובכל מקום".

לפי העדויות שנאספו על ידי התיאטרון, בכל המקרים מלבד אחד, האנשים שנפגעו מספייסי לא הגישו תלונה. מרבית המקרים – מלבד שניים – התרחשו לפני 2009. המנהל האמנותי הנוכחי של התיארון, מתיו וורצ'וס, אמר: "אני חש סימפטיה רבה כלפי למי שהעיד על שאירע לו ואמר כי הוא נפגע בדרך כלשהי על ידי קודמי בתפקיד. כולם ראויים לעבוד בסביבה נטולת הטרדות או איומים".

עדותו של השחקן אנתוני ראפ החלה את גל העדויות נגד ספייסי, לאחר שסיפר כי השחקן ניסה לשכב אתו בשנת 1986, כשהיה בן 14. בנוסף לראפ העידו ארבעה אנשים נוספים על התנהגות בלתי ראויה מצדו של ספייסי. בין הארבעה, השחקן רוברט קוואזוס שכתב בחודש שעבר בפייסבוק שפגש את ספייסי בבר בלונדון, וזה מישש אותו בניגוד לרצונו. זה קרה לדבריו בבר של תיאטרון "אולד ויק", כאשר ספייסי שימש כמנהלו האמנותי. "זה היה שגרתי כשהוא היה בבר הזה, לגעת בכל מי שלכד את תשומת לבו", כתב קוואזוס.

בעקבות גל העדויות, הודיעה נטפליקס על ביטול הסדרה "בית הקלפים" בכיכובו של ספייסי ואמרה שלא תעבוד עמו שוב. בנוסף, הדמות שגילם בסרט חדש שביים רידלי סקוט, "All the Money in the World", תימחק ותצולם מחדש, בגילומו של כריסטופר פלאמר. הסרט צפוי לצאת לאקרנים כמתוכנן ב–22 בדצמבר. ספייסי עצמו אמר כי הוא לוקח פסק זמן ממשחק כדי לעבור טיפול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ