תחקיר: יונתן רושפלד השפיל והטריד מינית

ב"ידיעות אחרונות" פורסמו עדויות קשות של משתתפים ב"מאסטר שף", ממנה הודח רושפלד, ושל עובדים במסעדותיו. השף עצמו לא הגיב לדברים

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן רושפלד
איתי שטרן

תחקיר חדש מביא עדויות לכאורה לאלימות פיזית ומילולית והטרדות מיניות מצדו של השף יונתן רושפלד, לפי התחקיר, שפורסם היום (שישי) ב"ידיעות אחרונות" על ידי רז שכניק ואנה בורד, רושפלד, שהודח מכס השיפוט של "מאסטר שף" בתום העונה השביעית, התעלל בעובדי ההפקה, צרח על המתמודדים, השפיל אותם, דיבר באופן קבוע על איבר מינו ופגע באופן קבוע במיכל אנסקי, אותה כינה בין השאר "זונה".

מתמודד לשעבר בתוכנית סיפר בכתבה: "באחד השלבים החשובים בעונה היה ריב בין השופטים על מי יעלה. שמענו צרחות וכולנו השתתקנו. אני שמעתי את רושפלד צורח כמו משוגע וקורא לאנסקי 'חתיכת זונה'. היא יצאה בוכה מהחדר ליד כולנו". מתמודד אחר סיפר כי "כל בוקר בצילומים הוא דיבר על איבר המין שלו".

"יצאתי החוצה, ושם חיכה לי רושפלד, סיגר עבה מעלה עשן בידו האחת וכוס משקה בשנייה. קבלת פנים של דון במאפיה. שלא תעז אפילו לחשוב על לחיצת יד" - זה מה שקרה כשיונתן רושפלד פגש את מבקר המסעדות של "הארץ"

וזה מה שקרה שלוש שנים אחרי

מעצבת האופנה, פנינה טורנה, שהתמודדה בעונת ה-VIP של התוכנית מספרת בכתבה: "ההתבטאות שלו הייתה בוטה ומינית בפני כולם. הוא אדם שאוהב לדבר בשפה גסה ובמילים שיש להן קונטציה מינית... הוא אדם שהתחיל את הבוקר בלהצהיר שהוא אלוהים ולדבר על כמה שהמיניות שלו שופעת". בהמשך, סיפרה טורנה כי שמעה שרושפלד הציף שמועות בעולם המסעדנות, לפיהן היא והשף אייל שני מנהלים רומן. לדבריה, היא ובעלה שקלו לתבוע אותו אך וויתרו על כך בסופו של יום.

עובד הפקה של התוכנית סיפר במהלך התחקיר כי רושפלד "יושב לצד השופטים האחרים ומתבדח. יכול לדבר על הבולבול או להגיד למיכל 'תראי את הכוס שלך הבוקר'. הוא כל הזמן היה מדבר עם חיים (כהן) על בולבול. התעסקות אובססיבית. הוא היה מגיע בבוקר, מוריד את הבגדים, מסתובב בתחתונים ורוצה ללכת להתקלח. זה היה דוחה".

למרות הדחתו מ"מאסטר שף" בשל התנהגותו, ב"קשת" בחרו לשמור את רושפלד כטאלנט ואף העניקו לו תוכנית משותפת עם השף חיים כהן, המתואר בכתבה כשף היחיד ב"מאסטר שף" אותו רושפלד העריך. למרות ההערכה הזו, רושפלד לא הצליח לשמור על מזגו וגם מתוכנית זו הוא הודח בטרם החלו הצילומים.

לפי התחקיר, רושפלד התנהג באלימות גם במסעדות שלו. "היו לא מעט פעמים שהוא זרק צלחות ומחבתות על טבחים", סיפר אדם שעבד איתו. "פעם אחת מרוב עצבים הוא תפס טבח שהוציא לא טוב מנה של טונה, הצמיד אותו לזכוכית ואם לא היו מפרידים ביניהם זה לא היה נגמר טוב. הוא זרק על מלצרית ב'הרברט סמואל' עט לפנים והיא ברחה בוכה. אם הייתה מנה לא טובה הוא היה מנפץ את  הצלחות על הרצפה". במקרה אחר, סיפרה טבחית שעבדה איתו כי "הוא אמר לקונדיטורית אחת שידחף לה את הבגט לכוס אחרי שהרגיזה אותו".

מקרה אחר, שאף הגיע לבית המשפט, תיאר את רושפלד כמי שמדבר ופועל באופן הומופובי. בכתב התביעה נטען כי רושפלד נהג לקלל את המלצר, "יא הומו, עבד, כלב, אני אקרע אותך, אתה רוצה לרדת למשרד ולמצוץ לי". ועוד נטען כי רושפלד חסם למלצר את הדרך במדרגות, תפס באשכיו ובאיבר מינו ומישש אותם.

רושפלד לא מסר את תגובתו לכתבה. בימים אלו הוא נמצא בצילומי העונה של הדוקו- ריאליטי "גולסטאר" המצולמת בתאילנד. ב"הוט", בה הסדרה אמורה לעלות לשידור, סירבו להגיב האם ישעו את רושפלד לנוכח ההאשמות הקשות שעולות מהתחקיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ