קתרין דנב מתנצלת בפני קורבנות תקיפה מינית בעקבות העצומה שחתמה עליה

השחקנית הצרפתייה כתבה ב"ליברסיון" שהיא עומדת מאחורי העצומה השנויה במחלוקת, אבל מתנגדת לדעתן של כמה מן החותמות

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קתרין דנב
גרדיאן

השחקנית הצרפתייה קתרין דנב התנצלה אתמול (ראשון), במכתב שפירסמה בעיתון הצרפתי "ליברסיון", בפני נשים שהותקפו והוטרדו מינית שהזדעזעו ונפגעו מהעצומה שעליה חתמה בשבוע שעבר. בעצומה, שפורסמה בשבוע שעבר בעיתון "לה מונד", יצאו מאה שחקניות, יוצרות ואקדמאיות צרפתיות נגד השלכות קמפיין MeToo# בטענה שהוא "מאיים על החופש המיני".

דנב, ילידת 1943, אמרה שהיא עומדת מאחורי העצומה, שעוררה מחאה ברחבי העולם, אבל אינה מסכימה עם דעתן של כמה נשים שחתמו עליה.

בעצומה נאמר בין היתר כי "החופש לפתות ולהציק הוא חיוני", כדי לשמור על החופש המיני וכי גברים צריכים להיות חופשיים להתחיל עם נשים: "אונס הוא פשע, אבל ניסיון חיזור, גם אם הוא עיקש או לא מוצלח, אינו כזה, וגם גבר שמנסה להיות ג'נטלמן אינו תוקפן". כותבות העצומה הוסיפו כי "היצר המיני הוא מטבעו פרוע ואגרסיבי, אבל אנחנו מספיק חדות אבחנה כדי לא לבלבל בין ניסיון להתחיל עם מישהי לבין תקיפה מינית".

במכתבה ב"ליברסיון" כתבה דנב כי חתמה על העצומה משום שהיא מתנגדת ל"לינץ' התקשורתי" של גברים המואשמים בהתנהגות בלתי הולמת. "כן, חתמתי על העצומה, אבל חשוב לי להדגיש את התנגדותי לאופן שבו כמה מהחותמות סילפו את הרוח של הדברים בה". היא התייחסה לדבריה של בריז'יט לאהיי, מגישת תוכניות רדיו בעברה, שאמרה בעת דיון טלוויזיוני שיש נשים שיכולות "לחוות אורגזמה בזמן אונס". בלי להזכיר את שמה, אמרה דנב כי "זה גרוע יותר מאשר לירוק בפניו של קורבן תקיפה מינית".

את המכתב חתמה במלים "אני אשה חופשייה ואני אשאר כזאת. אני מצדיעה לכל הנשים שהותקפו והוטרדו מינית ופועלות כעת לחולל שינוי ביחס אליהן. מהן, רק מהן, אני מבקשת סליחה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ