רגב מסכמת שלוש שנות פעילות: שיניתי את "חלום הבלהות" שהציע לנו השמאל

שרת התרבות השתתפה בכנס של תומכיה בראשון לציון לכבוד פורים. "שומרי הסף של הממלכה, בן לילה הופכים למהריסיה ומחריביה", אמרה בנוגע לחקירות ראש הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרת התרבות רגב, בחודש שעבר

שרת התרבות והספורט מירי רגב נכחה הערב (מוצ"ש) בכנס של תומכיה שנערך בראשון לציון לכבוד פורים. במהלך האירוע, שזכה לשם "המשתה של רגב", סיכמה השרה את פועלה בשלוש השנים האחרונות, והתייחסה בין היתר למדיניות שהיא מובילה לטובת העברת התקציב ממוסדות התרבות בתל אביב אל הפריפרייה.  

"בתחום התרבות נחשפתי ב-2015 למפה שהזכירה לי את חלום הבלהות שהשמאל מציע לנו, מפת שתי מדינות, מדינת תל אביב וכל השאר", אמרה. "רוב התקציב הולך לתל אביב, עוד קצת לירושלים ונשארים כמה פירורים לכל הארץ. שיניתי גם את זה". רגב ציינה בין היתר את יוזמתה להקים רשת מוזיאונים לתולדות עיירות הפיתוח ואת הענקת מעמד של תזמורת לאומית לתזמורת האנדלוסית. 

רגב הזכירה שוב את התנגדותה לסרטו של שמואל מעוז, "פוקסטורט". "לא נממן מתקציב הציבור; הסתה ודה-לגיטימציה כנגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל", אמרה. 

על רקע חקירת בני הזוג נתניהו אתמול בפרשת 4000, והפרשות האחרות שראש הממשלה נחקר בהן, העבירה שרת התרבות ביקורת על מי שכינתה "שומרי הסף". "אנחנו נבחרנו על ידי העם, אבל יש יועצים ופקידים שהם התרגלו להחליט מה נכון ומה לא נכון – קוראים להם היום 'שומרי הסף'", אמרה השרה והמשיכה: "גם במגילת אסתר היו שומרי סף. בגתן ותרש. צמד חמד. הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למינהל תקין, אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה, הסתבר שברגע שהם לא הזדהו עם המלך, לא הסכימו עם הדרך שלו בניהול הממלכה, כל הכללים נעלמו, הממלכתיות התפוגגה כלא היתה, שלטון החוק הפך לפחות קריטי. אם היו להם אז ניידים, הם בטח היו מסמסים אחד לשני, 'מה אתה אומר בגתן ניתן לו עוד יומיים, אולי שלושה', ו'חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?'"

רגב הוסיפה: "פתאום המטרה להפיל את נתניהו, סליחה את אחשוורוש.... קידשה את כל האמצעים. הרבה לא השתנה מאז, הפוליטיקה אותה פוליטיקה, חלק מהאנשים שאתה חושב שהם שומרי הסף של הממלכה, בן לילה הופכים למהריסיה ומחריביה".

כמו כן, ביקשה רגב להעביר מסר לקואליציה, כי ראש הממשלה אינו חושש מבחירות. "אני יודעת שראש הממשלה לא רוצה בחירות", אמרה, "אבל אם תכפו עלינו בחירות אני אומרת לכם הערב - יש רק מפלגה אחת בקואליציה שאין לה כל סיבה לחשוש מבחירות. קוראים לה הליכוד". 

בבוקר המחרת (ראשון) פירסמה השרה רגב פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, והדפה את הביקורות נגדה. "כרגיל, גם הפעם חלקים בתקשורת נתנו פרשנות מעוותת לדברי אתמול", כתבה. "אכן השתמשתי אתמול בכנס ההסברה שלי במוטיבים מהמגילה.לאור הפרשיות האחרונות של ההסתמסות הפסולה בין השופטת לחוקר, עמדתי על העיקרון הבסיסי בדמוקרטיה שהעם הוא הריבון ועל ההכרח ששומרי הסף יתנהלו בצורה דמוקרטית ועל פי כללי המנהל התקין.

"לא קראתי לפגוע באף אחד. להפך – כל מי שרוצה שעובדי רשויות המדינה, יזכו לאמון הציבור ויעשו את עבודתם נאמנה, צריך לדאוג שעבודתם תיעשה בהגינות וללא פניות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ