אופרה בבימוי איתי טיראן בעונה החדשה של האופרה הישראלית

האופרה, "סלומה" מאת שטראוס, היא אחת משבע אופרות שיועלו, בהן "הנוסעת". להקת המחול של פינה באוש תשוב לישראל כחלק מסדרת המחול של האופרה הישראלית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הנוסעת"

האופרה "הנוסעת" מאת המלחין היהודי־רוסי מויסיי (משה) ויינברג היא אחת משבע הפקות שתעלה האופרה הישראלית בעונת 2018–2019. במרכז העלילה פגישה טראומטית, בשנות ה–50, בין סוהרת ס"ס ששירתה באושוויץ, ובין אסירה שהיתה נתונה שם למרותה. האופרה היתה אמורה להיות מוצגת באופרה הישראלית ב–2013 ונדחתה מאז שוב ושוב. סיפור האופרה "הנוסעת", שחוברה ב–1968, מבוסס על ספר שכתבה אשה שהיתה אסירה פולנייה באושוויץ. האופרה תועלה בגרסה שביים דייוויד פאונטני להצגה בברגנץ, אוסטריה, ב–2010.

הפקה מסקרנת נוספת היא "סלומה" של ריכרד שטראוס בבימוי איתי טיראן, עם מרב ברנע בתפקיד הראשי. חמש האחרות הן מטעמים הנחשבים בטוחים — מאת ורדי (שתי אופרות), פוצ'יני ("טוסקה"), מוצרט ("כך עושות כולן"), ומאסנה ("ורתר" שתפתח את העונה).

שתיים מן ההפקות – "נשף מסכות" ו"סימון בוקנגרה", של ורדי, הן חידוש של הפקות שכבר הוצגו באופרה הישראלית בעבר. הנהלת האופרה יודעת להעריך את הביקוש לכל מופע בנפרד, ובהתאם לכך נקבע כי "טוסקה" ו"נשף מסכות", יוצגו 12 פעמים ו–11 פעמים, בהתאמה. "הנוסעת", לעומת זאת, בהיותה יצירה "מודרנית", תוצג שבע פעמים.

תיאטרון מחול וופרטאל של פינה באוש, שביקר בארץ בפעם האחרונה ב–1990 ישוב להופעות כחלק מסדרת המחול של האופרה הישראלית. הוא יבצע את "מאזורקה פוגו" של באוש, עבודה המוקדשת לעיר ליסבון, עם פסקול שמורכב מיצירות של עמליה רודריגז, דיוק אלינגטון ואחרים. ההופעה הראשונה תהיה באוקטובר 2018.

עונת המחול של האופרה הישראלית תארח גם תיאטרון המחול של יורי גריגורוביץ', עם היצירה הקלאסית "ספרטקוס" ; את להקת המחול סשה וולץ עם "Continu" וכן את בלט היספניקו, שיציג את הגרסה שלו ל"כרמן", עם כוריאוגרפיה של גוסטבו רמירז סאנסאנו, בהשפעת דימויים חזותיים של פיקאסו ומהעולם המוזיקלי של הפלמנקו והפסבדובלה. להקת הבלט של בוריס אייפמן, האהובה במיוחד על הקהל הישראלי, תשוב גם העונה למשכן. היא תציג את "צ'ייקובסקי, בעד ונגד", על חייו של המלחין' וכן את "המלט הרוסי", המציגה את הדילמה השייקספירית המפורסמת למוזיקה של בטהובן ומאהלר.

מספר מנוייה של האופרה הישראלית כיום הוא כ–16 אלף, הם מאיישים כ–60 אלף מקומות, בכל העונה. סך מספר הכרטיסים שיימכרו בעונה זו (מנויים ולא־מנויים) נאמד ב–117 אלף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ