אבשלום קור ידליק משואה ביום העצמאות

משרד התרבות והספורט פרסם את הרשימה המלאה של מדליקות ומדליקי המשואות בטקס יום העצמאות ה-70. בין המדליקים רחלי גנות, אשת הייטק חרדית, והשייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבשלום קור
הארץ

לאחר שבשבוע שעבר פורסם כי שלמה ארצי והשחקנים זאב רווח וליא קניג ידליקו משואות בטקס יום העצמאות ה-70, שיתקיים בשבוע הבא בהר הרצל, פרסם היום (ראשון) משרד התרבות והספורט את הרשימה המלאה של מדליקות ומדליקי המשואות.

אלו מדליקי המשואות ביום העצמאות ה-70 למדינה: שלמה ארצי, אלוף במיל' ישעיהו (שייקה) גביש, ששימש כמפקד בפלמ"ח ובצה"ל וידליק משואה יחד עם נציג צה"ל, רחלי גנות, אשת הייטק חרדית, נועם גרשוני, טייס קרב שנפצע במלחמת לבנון השנייה וזכה במדליית זהב בטניס במשחקים הפראלימפיים בלונדון 2012, מרגלית זינאתי, תושבת פקיעין, שייח' מוואפק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, פרופ' מרסל מחלוף, דיקנית הפקולטה להנדסת ביוטכנולגיה ומזון בטכניון, פרופ' אביעזרי פרנקל, מראשוני העוסקים במדעי המחשב בישראל, השחקנים ליא קניג וזאב רווח, הבלשן ואיש הרדיו ד"ר אבשלום קור, מאי קורמן, תלמידת תיכון שפיתחה פטנט למניעת שכחת ילדים ברכב, ונציגת מש"ב, המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי, שתדליק משואה יחד עם נשיא הונדורס, חואן מנואל הרננגז.  

"ארבעה עשר מופלאות ומופלאים אלה מייצגים את כל חלקי העם שלנו", מסרה שרת התרבות והספורט מירי רגב. "בכל אחת ואחד מהם נוכל למצוא את עצמנו ואת הטוב, שבו השתבחנו כיחידים, כעם וכמדינה". עוד מסרה השרה כי "סיפוריהן וסיפוריהם של מדליקות ומדליקי המשואות הוא תצרף מרתק המספר את סיפורה של החברה הישראלית ומהווה קשת של גוונים בחיינו בארץ הזאת".

מוקדם יותר היום, המרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית יצא נגד הבחירה בזאב רווח להדליק משואה. "הבחירה בזאב רווח תמוהה, מצערת ובעיקר מקוממת" מסרה ל"הארץ" אורית סוליציאנו, מנכ"לית הארגון, "לפי פרסומים, בשמו של רווח נקשרו סיפורים על הטרדות מיניות ומעשים מגונים, כולל שתי תלונות שהוגשו למשטרה על הטרדה מינית. כל חיפוש  ברשת יחשוף טפח ממעלליו של רווח, כולל התבטאויות 'מבודחות' של השחקן עצמו". רווח עצמו אמר היום בתגובה כי "התיק בענייני נסגר וכי עברו שלוש שנים של סבל גדול עלי ועל משפחתי, שכוללת 11 נכדים ושני נינים חרדיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ