תיעוד: הארווי ויינשטיין נוגע ללא הרף באשה שהאשימה אותו באונס

בקטע ששודר אתמול בסקיי ניוז, נראה ויינשטיין נוגע שוב ושוב במליסה תומפסון, שהגיעה לפגישה עסקית עמו בנוגע לטכנולוגיית וידאו חדשה ב-2011. ביוני האחרון הגישה נגדו תומפסון תביעה אזרחית על אונס

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ויינשטיין ותומפסון
אי-פי

אתמול שודר בארצות הברית קטע וידאו בו נראה הארווי ויינשטיין מציע בבוטות הצעות מגונות לאשה שמאוחר יותר האשימה אותו באונס. ויינשטיין נראה שם נוגע באשה ומלטף את זרועה ואת גבה במה שאמור היה להיות פגישת עסקים.

מליסה תומפסון, שתבעה את ויינשטיין ביוני האחרון, אמרה שהיא ביצעה את הקלטת הוידאו – ששודרה על ידי סקיי ניוז - בזמן שהדגימה טכנולוגיית וידאו לויינשטיין במשרד בניו יורק ב-2011.

הקטע המלא והכתבה בסקיי ניוז

ויינשטיין נראה בווידאו דוחה לחיצת יד מתומפסון ומחבק אותה במקום ואז מעביר יד על גבה. אחר כך הוא מלטף את כתפה בזמן שהם יושבים זה לצד זו לפני מחשב הלפטופ שלה. בשלב מסוים אומר ויינשטיין לתומפסון: "תני לי קצת ממך. את יכולה לתת לי את זה?"

לאחר שהוא מסכים בחיפזון להשתמש בטכנולוגיה כדי לקדם את סרטיו, לדברי תומפסון וינשטיין הניח את ידו על שמלתה.

בקטע הווידאו, אשר בו נראים השניים רק מהמותניים ומעלה, לא נראות ידיו של ויינשטיין באותו רגע, אבל תומפסון כן נראית מגיבה בחוסר נוחות ואומרת לויינשטיין: "זה גבוה מדי, זה גבוה מדי". היא גם נראית מתבדחת על התמרונים שלו, ואומרת "נתונים זה לוהט".

בסקיי ניוז שידרו רק חלק מקטע הווידאו. עורכי דינה של תומפסון סירבו לשתף את הקטע המלא עם אי-פי.

עורך דינו של ויינשטיין אמר כי קטע הווידאו המלא "מדגים שלא היה שום דבר בכפייה" ובו נראה "פלירט יומיומי, אולי קצת נבוך, משני הצדדים. כל דבר אחר בהקשר הזה מכוון לגרום למר ויינשטיין להיראות כמתנהג באופן לא הולם ואף נצלני", הוסיף עורך הדין בן ברונפמן. "קטע הווידיאו הוצג על ידי גברת תומפסון במטרה לחזק את התביעה האזרחית שלה, שמטרתה השגת כסף. זהו עוד ניסיון לבייש באופן פומבי את מר ויינשטיין עבור רווח כספי ואנחנו לא נסבול זאת. העובדות חשובות".

בראיון לסקיי ניוז, תומפסון אמרה כי התנהגותו של ויינשטיין הייתה מסיחת דעת וכי היה עליה להיאבק להישאר "עם התסריט" לגבי המוצר שניסתה לקדם. היא טענה שהתנהגותו השתנתה במהלך הפגישה, שעיניו התכהו וכי "הוא נראה כמו טורף".

תומפסון סיפרה כי היא נפגשה לאחר מכן עם ויינשטיין בבר של בית מלון סמוך, היכן שהיא ציפתה לסגור את העסקה הטכנולוגית. היא אמרה שוויינשטיין הוביל אותה לחדר מלון ואנס אותה. לכל אורך הדרך, לדבריה, הוא הדף את ניסיונותיה להיאבק או להסתלק.

"כשניסיתי להיאבק בו כדי להימלט, הוא נע באופן שחסם אותי, והוא בן אדם גדול", אמרה תומפסון. "כל הזמן הרגשתי לכודה, לא משנה לאן פניתי".

ויינשטיין הואשם בניו יורק בתקיפה מינית נגד שלוש נשים. תומפסון היא לא אחת מהן. תומפסון, שעבדה בעבר בוול סטריט, שללה את האפשרות שהיא עודדה את התנהגותו של ויינשטיין. היא אמרה לסקיי ניוז שהיא ניסתה לשמור על שיח מקצועי, ושהדפה בנימוס את חתירתו של ויינשטיין למגע בזמן שניסתה בה בעת לשמור על העסקה.

"מעולם לא פגשתי מישהו שלא הצלחתי להתמודד איתו עד שפגשתי את הארווי ויינשטיין", היא אמרה.

בינתיים, התביעה בתיק הפלילי של ויינשטיין הגישה ביום רביעי מסמכים המאתגרים את טענות ההגנה כי היא הסתירה הוכחות מהמושבעים, אשר היו יכולות לסייע לוויינשטיין להכחיש את ההאשמות, כולל אימיילים המוכיחים כי היו לו יחסים בהסכמה עם אחת מהקורבנות לכאורה. באחד מהם היא כתבה "אני אוהבת אותך, ותמיד אוהב. אבל אני שונאת להרגיש שרוצים אותי רק בשביל סקס", כך על פי בקשת ההגנה לבטל את התיק. התביעה טענה כי אין לה שום מחויבות להגיש את האימיילים כיוון שוויינשטיין יכול היה להעיד על היחסים בעצמו, אך החליט שלא לעשות כן.

במקביל, שופט פדרלי במנהטן הקשיב אתמול לטיעונים באשר לשאלה אם תביעה אזרחית שהוגשה על ידי שש נשים נגד ויינשטיין וגברים אחרים בחברת ההפקות שלו צריכה לעבור לשלב הבא.

השופט המחוזי אלווין הלרשטיין הביע ספקות באשר לחוזק ההאשמות נגד הגברים אשר ניסו להסתיר את התנהגותו של וינשטיין באמצעות איום על הנשים, והעניק לעורך דינן ארכה עד 31 באוקטובר כדי לבחון מחדש את התיק. הוא אמר כי הטענה החזקה ביותר היא כי ויינשטיין ניצל את כוחו כדי להרוס קריירות משחק במטרה להשיג סקס. וינשטיין "לא מושך באותו אופן כמו שפול ניומן היה", אמר השופט.

תרגום: מאשה צור-גלוזמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ