בשל היעדר אישור מצה"ל, בוטל השנה פסטיבל "מידברן"

מארגני הפסטיבל, שמתקיים מדי חודש יוני בנגב, הודיעו כי בגלל מחסור בשטח לא יקיימו השנה את האירוע במתכונת המוכרת. בקבוצת הפייסבוק הרשמית נכתב כי הם עובדים על אירוע מצומצם

משה גלעד
משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך פסטיבל מידברן, 2014
משה גלעד
משה גלעד

עמותת "מידברן" הודיעה היום (רביעי) על ביטולו של הפסטיבל השנתי הפופולרי שמשך בשנים האחרונות אלפי משתתפים. הפסטיבל היה צפוי להתקיים בחודש יוני, אלא שמנהלי העמותה לא הצליחו לקבל אישור מצה"ל לקיים אותו בשטח אש בבקעת הר שחר. למיקום אמנם התקבל אישור עקרוני של משרד הביטחון - אבל בסופו של דבר צה"ל לא אישר את השימוש בשטח.

בשנים האחרונות התקיים הפסטיבל באתר המכונה ה"כוכב" – מפגש נחלי הבשור, הרועה ונחל בוקר. תושבי האזור התנגדו במשך זמן רב לקיומו של המידברן באתר. ההתנגדות התעוררה בקרב חברי קיבוץ שדה בוקר הסמוך ובקרב תושבי הסביבה – בעיקר במדרשת בן גוריון. גם מפיקי הפסטיבל ומנהלי העמותה הודו בעבר שאתר זה אינו אידיאלי.

הפוסט בעמוד קבוצת "מידברן" בפייסבוק

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת נגב, אמר הערב ל"הארץ" כי "הפסטיבל לא ישוב בשום מקרה לאתר בו התקיים בעבר. אתר הכוכב לא יארח יותר את המידברן. חיפשנו עבור הפסטיבל אתר אחר והגענו להסכמה עם משרד הביטחון לגבי האתר בבקעת הר שחר (סמוך למשאבי שדה), אלא שלוח הזמנים אינו מאפשר לקיים את הפסטיבל במועד ביוני ולכן הוא יידחה. אינו חושב שיבוטל".

דורון הסביר שבפני המארגנים עומדות עוד שתי אפשרויות – העתקת הפסטיבל לשטח אש ליד מצפה רמון או לשטח מצפון לרתמים. גם אתרים אלה דורשים אישורים מורכבים.

"בכל אח מהמקרים יש לזה מחיר", הוסיף דורון. "אני אוהב את הפסטיבל אבל יש כאן מצב אבסורדי שבכל הנגב הגדול לא מוצאים אלף דונם שבהם אפשר לקיים אירוע כזה. לדעתי האירוע חיובי ושווה לשלם עבורו את המחיר הסביבתי, אבל לא באתר הקודם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ