איתי שטרן
איתי שטרן

עצומה של אמנים וסלבריטאים בינלאומיים קוראת שלא להחרים את האירוויזיון בישראל. בין החותמים על עצומה זו ניתן למנות את השחקן סטיבן פריי, כוכבת הריאליטי שרון אוסבורן, האמנית מרינה אברמוביץ', חבר להקת "קיס" ג'ין סימונס והקומיקאי אל מוריי. מי שעומד מאחורי העצומה הוא ארגון בשם CCFP המהווה ראשי תיבות של "קהילה יצירתית עבור שלום" (Creative Community for Peace) שבראשו עומד ארי אינגל.

"כ-200 מליון איש עומדים לצפות ולחוות את האירוויזיון שיתקיים השנה בתל אביב תוך שהם חוגגים את השוני והגיוון בין הקבוצות השונות", כתב אינגל באתר הארגון אודות העצומה, בתגובה לקריאה לחרם על האירוויזיון, שיתקיים בתל אביב ב-18 במאי. "החברים בתעשיית הבידור שחתמו על ההצהרה הזו לצד עשרות אלפים שהוסיפו את שמם לטובת העצמת המסר, מבינים שניתן לבנות גשרים דרך מוזיקה ולהפוך את האמנות לכזו שמקדמת את השלום באזור".

"אנו מאמינים שאירועים כמו תחרויות השירה חיוניים כדי לעזור ולבנות גשר מעל המחלוקות התרבותיות שלנו ולהביא אנשים מכל הרקעים יחד, באמצעות אהבתם המשותפת למוזיקה", כך לשון העצומה. "תחרות האירוויזיון השנתית מגלמת את הכוח המאחד הזה. מדי שנה מיליוני אנשים ברחבי אירופה ובעולם כולו מתאגדים כדי לצפות במופע של חילופי תרבות וחגיגה של מוזיקה. לרוע המזל, השנה רוח השיתוף הזו מותקפת על ידי אלה הקוראים להחרים את אירוויזיון 2019, משום שהוא מתקיים בישראל. קריאה זו חותרת תחת רוח התחרות והופכת אותה מכלי המקדם אחדות לנשק המבקש לייצר פילוג".

בהמשך מציינים חותמי העצומה כי "אנו מאמינים שתנועת החרם התרבותית מהווה פגיעה הן בפלסטינים והן בישראלים הפועלים לקידום השלום באמצעות פשרה, דיאלוג והכרה הדדית. אמנם לכולנו יש דעות שונות על הסכסוך הישראלי־פלסטיני ועל הדרך הנכונה הטובה ביותר להשיג שלום, אך כולנו מסכימים שחרם תרבותי אינו התשובה".

אמנים נוספים שחתמו על העצומה כוללים את הזמרת הצרפתייה־ישראלית קרן אן, הבמאית הספרדייה איזבל קוישה, המפיק ההוליוודי חיים סבן, ראש מחלקת התוכן של אמאזון טי.וי שרון טל ועוד. ראשי הארגון מציינים כי החותמים, רבים מהם בעלי חברות הפקה גדולות, מייצגים בחתימתם רק את דעתם האישית ולא את הארגונים שהם מנהלים ועובדים בהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ