יהורם גאון ביטל את השתתפותו באירוע "חודש הענווה" ברעננה

המועצה הדתית בעיר יזמה את האירועים בתגובה לחודש הגאווה. מטעמו של הזמר נמסר: "הטעו אותנו". עיריית רעננה: "כל קבוצה רשאית להביע את עמדותיה"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהורם גאון
איה חיות
איה חיות

שבוע לאחר מצעד הגאווה הראשון ברעננה, החליטה המועצה הדתית בעיר לקיים את "חודש הענווה וערכי המשפחה היהודית". בפרסומים על אודות אירוע הפתיחה, שיתקיים ב–7 ביולי, נכתב כי לצד רבנים ויו"ר המועצה הדתית בעיר יופיע בו גם יהורם גאון. בראש הכרזה לאירוע נכתב: "שלושה שותפין הן האדם: הקב"ה, אביו ואמו". לפני שעות ספורות, כשנודע שמדובר באירוע נגד הקהילה הגאה, ביטל גאון את השתתפותו. "הודענו על ביטול אחר הצהריים, ברגע שידענו מה זה״, נמסר מטעמו של גאון. ״הטעו אותנו".

"זו לא תגובה למצעד הגאווה, אלא לחודש הגאווה שנערך בעיר", אמר ל"הארץ" אריה פרידמן, יו"ר המועצה הדתית ברעננה. "אנחנו נציג את הדברים כמו שאנחנו רואים אותם. בפלורליזם יש מקום לכל הדעות ואנחנו נציג את שלנו". לטענת פרידמן, השתתפותו של גאון בוטלה בגלל בעיות רישוי. הוא הוסיף כי עוד לא ברור איך יראה האירוע המתוכנן כעת.

מעיריית רעננה נמסר: "רעננה היא עיר פלורליסטית ומגוונת, בעיר חיים יחד זרמים רבים וקבוצות שונות בדו־קיום. כל קבוצה רשאית וזכאית להתכנס ולהביע את עמדותיה. זו מהותה של דמוקרטיה. אין מדובר באירוע שמארגנת העירייה, אלא באירוע של המועצה הדתית".

מהאגודה למען הלהט"ב בישראל נמסר בתגובה: "40 אירועי גאווה בכל רחבי הארץ הם ההוכחה החשובה ביותר לכך שהקהילה הלהט"בית היא חלק בלתי נפרד מכל גוני החברה הישראלית. הניסיון של גורמים מסוימים ליצור מראית עין שקרית, שלפיה גאווה היא ההפך מערכי משפחה, הוא להט"בופוביה בכסות של ענווה. אנחנו מאמינות ומאמינים בערכי משפחה שבהם כל המשפחות שוות. מביך ועצוב לדעת שכספי ציבור מממנים את האירוע הזה. לידיעת המארגנים, ההפך מגאווה הוא בושה — ואכן, בושה שמתקיים אירוע כזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ