מאות מפגינים מעולם התרבות והאירועים חסמו את דרך השלום בתל אביב

המפגינים מחו על הטיפול הממשלתי הלקוי בתחום התרבות. לא נרשמו עימותים עם השוטרים שהגיעו למקום

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ההפגנה היום בתל אביב
ההפגנה אנשי תעשיית התרבות בתל אביב, החודש

מאות אנשים הפגינו היום ליד מגדלי עזריאלי בתל אביב במחאה על הטיפול הממשלתי הלקוי לטענתם בתחום התרבות, שנפגע קשות ממשבר הקורונה. המפגינים חסמו כמה פעמים את דרך השלום, אך לא נרשמו עימותים ביניהם לבין השוטרים שהגיעו למקום.

בניגוד לשורת ההפגנות ואירועי המחאה שאירגן בשבועות האחרונים מטה המאבק של תחום התרבות והאירועים, ההפגנה הנוכחית אורגנה באופן עצמאי בידי כמה מאנשי הענף.

ההפגנה בתל אביב, היום

"זו היתה הפגנה ספונטנית שנולדה מפוסט שפירסמתי בפייסבוק ביום חמישי", הסביר עמית שקד, הבעלים של חברת "חברים הפקות". "כבר ארבעה חודשים אני מובטל, אין עתיד לעסק, המדינה לא מוכנה לפצות אותנו. ביום חמישי החלטנו אני ואשתי, שגם היא עובדת בתחום, שנראה לילדים שלנו שיעור באזרחות, איך הוריהם יוצאים להילחם על הזכויות שלהם. המדינה לא מפצה אותנו, אנחנו לא מקבלים דמי אבטלה, ולא נותנים לנו לעבוד. איך אנחנו אמורים להביא אוכל הביתה?"

לפנות בוקר התייצבו מפגינים מעולם התרבות והאירועים עם מערכות הגברה מול ביתו של שר האוצר ישראל כץ בכפר אחים. כוחות משטרה הוזעקו כדי לפזר את ההפגנה. לדברי המפגינים שתי מפגינות עוכבו לחקירה, אך במשטרה טוענים שהמפגינים עזבו את המקום ברגע שהשוטרים הגיעו למקום ושאיש לא עוכב.

ביום חמישי האחרון התקיימה פגישה בין נציגי מטה המאבק של תחום התרבות והאירועים לבין מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר אייל. הפגישה התקיימה כשבוע לאחר שראש הממשלה הבטיח למנהיגי המאבק חבילת סיוע ופיצוי, אבל ההבטחה לא מומשה. את הפגישה עם מנכ"לית משרד האוצר הגדירו במטה המאבק כ"מריחת זמן נוספת"

במחאה על העיכוב ביישום ההבטחות, תתקיים מחר ב–13:00 הפגנה נוספת של מטה המאבק מול משרד האוצר בירושלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ