משרדי התרבות והבריאות: ניתן לקיים הופעות והקרנות סרטים במתחמי דרייב אין

למתחם הדרייב אין יורשו להיכנס עד 200 כלי רכב פרטיים, ונגנים יחויבו לעטות מסיכה לאורך כל ההופעה. בסינמטק תל אביב מתכוונים לפתוח הקיץ מחדש מתחם פתוח להקרנת סרטים ליד מרכז הירידים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתחם דרייב אין בקליפורניה, ארה"ב, במארס השנה
נירית אנדרמן

משרד התרבות והספורט ומשרד והבריאות הודיעו כי החל מהיום (רביעי) ניתן לקיים הופעות והקרנות סרטים במתחמי דרייב אין באוויר הפתוח, זאת בכפוף להנחיות שגיבשו צוותים של שני המשרדים. בסינמטק תל אביב מתכוונים בעקבות זאת לפתוח מחדש עוד הקיץ את הדרייב אין במיקומו ההיסטורי בתל אביב, ליד מרכז הירידים.

הודעת משרדי הבריאות והתרבות מגיעה לאחר שבשבועות האחרונים, עם ביטול האישור לקיום של מופעי תרבות באולמות, קבלו בעולם התרבות על כך שלא ניתן לקיים מופעים באוויר הפתוח. 

על פי רשימת הכללים שפורסמה, למתחם הדרייב אין יורשו להיכנס עד 200 כלי רכב פרטיים, וביניהם יישמר מרחק של שני מטרים לפחות. רכישת הכרטיסים לאירוע תתבצע מראש, בהזמנה דיגיטלית בלבד, וסדרן שיופקד על כל עשרים כלי רכב יפקח על מילוי ההנחיות. אופנועים וג'יפים פתוחים לא יורשו להיכנס, ולא תתאפשר חלוקה או מכירה של מזון ושתייה.

קיום של הופעות מוזיקה חיות במתכונת דרייב אין תהיה מאתגרת יותר, מכיוון שלפי ההנחיות נגנים יחויבו לעטות מסיכה לאורך כל ההופעה, למעט זמרים ונגני כלי נשיפה, אבל אלה יידרשו לשמור על מרחק של שבעה מטרים מכל יתר הנגנים. כמו כן, מספר האנשים על הבמה יוגבל לעשרה אנשים בלבד, כולל סדרנים ואנשי סאונד. בהקרנות קולנוע ובהופעות חיות כאחד, יציאה לשירותים תיעשה בתיאום עם הסדרנים בלבד, כך שבכל רגע תהיה משפחה אחת בלבד בשירותים.

בסינמטק תל אביב מנסים זה כמה שבועות לקדם יוזמה להקמת דרייב אין בתל אביב, במיקומו ההיסטורי בסמוך למרכז הירידים בעיר. בעקבות אישור הממשלה להפעלת דרייב אין שניתן היום, אמרה מנכ"לית הסינמטק, דינה פלד, ל"הארץ" כי באחרונה פעלה מול משרד הבריאות לקבלת אישור כזה, ועכשיו בכוונתה לקדם את הרעיון במלוא המרץ. "נפעל לקבלת כל האישורים הנדרשים, ונביא את בשורת הקיץ בהקדם האפשרי", מסרה.

סגירת בתי הקולנוע ברחבי העולם בחודשים האחרונים בגלל נגיף הקורונה, הביאה לפריחה מחודשת של מתחמי הדרייב אין במדינות רבות. בתי הקולנוע הפתוחים הללו, שהלכו והתמעטו בעשורים האחרונים במקביל להתפתחות המגה-פלקסים (מתחמי בתי קולנוע מרובי אולמות), הפכו במקומות רבים להיות האפשרות היחידה לקהל לחזור ולצפות בסרטי קולנוע יחד באווירה קהילתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ