עוז זהבי: אם שוטר יהודי מתנהג ככה ליהודי, תחשבו מה עושים לפלסטינים

השחקן הפופולרי העלה סרטון במחאה על אלימות משטרתית כנגד מפגינים. "לכל השוטרים שתוקפים ילדים ונשים בחסות החוק, אני רוצה להזכיר לכם - זה יכול להיות הילדים שלכם, האמא שלכם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז זהבי
עוז זהביצילום: גיל כהן מגן

השחקן עוז זהבי ("עספור", "זגורי אימפריה") פרסם היום (רביעי) סרטון וידיאו בחשבון האינסטגרם שלו ובו הוא תוקף את האלימות שמפעילה המשטרה נגד מפגינים. "הימים נוראים. אם יש משהו שמחרפן אותי יותר מהשרים העיוורים  ומהממשלה העקומה הזו והחוקים המטופשים של המסיכות והפסקת העבודה הכפויה של כל עולם התיאטרון וההצגות, של חברים שלי, ובאבטלה. אם יש משהו שמחרפן אותי מכל זה, זה הפאקינג אלימות של השוטרים. אני יכול להשתגע מזה".

הסרטון של זהבי

בהמשך אומר זהבי: "שואלים אותנו איך יכול להיות שחיילים עושים דברים כאלה לפלסטינים בשטחים. אז תגידו, אם שוטר יהודי יכול לעשות דבר כזה ליהודי, מה אתם חושבים שהוא עושה לפלסטיני? ככה זה כשאנחנו במדינת משטרה. ככה זה כשאין לנו אנושיות. אז לכל השוטרים האלה, שתוקפים ילדים ונשים בחסות החוק, אני רוצה להזכיר לכם - אתם בני אדם. יש לכם משפחה. זה יכול להיות הילדים שלכם, הבן שלכם. האמא שלכם. הסבתא שלכם". 

זהבי, שלו כ-125 אלף עוקבים באינסטגרם, קיבל מאות תגובות, רבות מהן שליליות. רבים טענו כי עשה טעות כשהשווה בין חיילים המתמודדים עם שירות מול פלסטינים לבין שוטרים שמתמודדים עם מפגינים יהודים. אחרים טענו כי המפגינים אשמים באלימות שהופנתה אליהם מכיוון שעוררו פרובוקציות. מעטים יצאו להגנתו של זהבי וצידדו בו. 

דבריו של זהבי מצטרפים לנוכחות הולכת וגדלה של אנשי תרבות שיוצאים במופגן נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. כך למשל, בהפגנת המחאה שהתקיימה בירושלים במוצאי שבת האחרונה נראו בין השאר הזמר ברי סחרוף, השחקן יוסי מרשק והיוצרים הדוקומנטרים לירן עצמור, ענת זלצר ואורי רוזנווקס.

גם השחקנית והקומיקאית אורנה בנאי דיברה בגלוי על המאבק בנתניהו במהלך הפגנה כשאמרה: "כל התקופה האחרונה בנימין נתניהו עבד מאוד קשה כדי לפרק: לפרק את מערכת המשפט, לפרק את התקשורת החופשית, לפרק את הכנסת, לפרק את השותפות בין יהודים לערבים ובין קבוצות בחברה בכלל, לפרק את הסיכוי לשלום, לפרק את האמון במערכת הבריאות, לפרק את האפשרות לחיות ולהתקיים בכבוד. אתה המפרק של המדינה הזאת, אדוני ראש הממשלה".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בהשמצות פסולות ומכוערות כלפי שוטרי משטרת ישראל, הפועלים במסירות אין קץ למען שלום הציבור, ביטחונו ובריאותו. אנו מגנים את ההשתלחות הבוטה כלפי מי שנאבקים מדי יום בפשיעה, בטרור ובתאונות הדרכים, נותנים מגוון שירותים לאזרחים, מצילים חיים, אוכפים את החוק, תורמים מזמנם לקהילה ועוד. בכדי לחיות בביטחון ובכבוד ולממש זכויות דמוקרטיות נדרש שמישהו ישמור על החוק והסדר ואת זה עושים השוטרים בכל יום, תוך שהם מחרפים את נפשם ומגנים בגופם על אזרחי ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ