פתיחת אולמות התרבות הסגורים: ביום ראשון הקרוב

קבינט הקורונה אישר את פתיחת אולמות התרבות המקורים - שיורשו להכיל על 1,000 איש. בשבועות האחרונים אושרו אירועי תרבות באוויר הפתוח, שיוגבלו לתפוסה דומה

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס תמם ואביגיל הררי בהצגה "אותלו". בקרוב מאוד ישובו לבמה
נירית אנדרמן

אחרי שבשבועות האחרונים אושרו אירועי תרבות באוויר הפתוח, היום (ראשון) אישר קבינט הקורונה את מתווה פתיחת אולמות התרבות הסגורים, שייושם ב-6 בספטמבר - יום ראשון הקרוב.

על פי המתווה של שר התרבות והספורט חילי טרופר, ההופעות באולמות הסגורים והקרנות סרטים באולמות תתקיימנה בכפוף למגבלות התו הסגול ובערים ירוקות. בהתאם, מכל כניסה באולם תותר הכנסתם של עד 100 איש, תוך הפרדה על מרחק בטיחותי ועטיית מסכות. באולם יורשו לשבת עד 1,000 איש סך הכל, וניתן יהיה למלא עד 60% מתפוסת הקהל באולם.

"אני מברך על האישור לפתיחת המופעים באולמות הסגורים. מדובר בבשורה חשובה וצעד נוסף ומשמעותי בחזרת עולם התרבות לחיים", אמר היום טרופר עם היוודע אישור המתווה. "אחרי שההמונים נהרו למופעים במרחבים הפתוחים שכבר חזרו, אנו מקווים ומאמינים שהקהל הישראלי ישוב גם למופעים באולמות הסגורים. אני מזמין את הציבור הישראלי לבוא ולתת אמון בתרבות הישראלית, תחת מתווה בריאותי קפדני ועם הרבה רוח טובה של יצירה ישראלית".

במסגרת אישור קיום ההופעות במרחבים הפתוחים אושרה הפעלתם של לייב פארק ראשון לציון, איצטדיון בלומפילד, אמפי רעננה, אמפי אשדוד, פארק נחל חדרה ומתחמים נוספים. 

בסך הכל אישר משרד התרבות והספורט את הפעלתם של 16 אתרים פתוחים מעין אלה למופעי תרבות, תחת מגבלות הבריאות ובתנאי שיהיו בהם עד 1,000 נוכחים ומשתתפים.

על פי ההיתר שניתן לפני שלושה שבועות לקיים מופעי תרבות באוויר הפתוח, למופעים של יותר מ–500 איש נדרש אישור של משרדי התרבות והבריאות, ולמופעים של עד 500 איש - אישור משרד התרבות בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ