ריקלין נגד קלמן ליבסקינד ועמית סגל: קצתי בעלי התאנה הקורצים לשמאל

ליבסקינד כתב בסוף השבוע כי יש תומכי נתניהו בתקשורת שהם שקרנים, "מה שקלמן עשה מזכיר לי את פרק 'החתונה האדומה' במשחקי הכס"

איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משפיעים 236 עמית סגל, יעקב ברדוגו, שמעון ריקלין
איתי שטרן

הטור שפרסם קלמן ליבסקינד בסוף השבוע ב"מעריב" ובו ביקר עיתונאים שנאמנים לנתניהו, תוך שמנה את שמותיהם של יעקב ברדוגו, שמעון ריקלין, אלי ציפורי, יערה זרד, ארז תדמור ואחרים, מייצר קרע פנימי בין אנשי התקשורת בימין. ליבסקינד ציין כי אותם אנשי תקשורת הם  "אנשים ללא הבנה עיתונאית. אנשים ללא אתיקה עיתונאית. אנשים ללא כבוד לערכים עיתונאים", ואמר ש"איש מהם לא באמת מתעניין בעובדות". ליבסקינד כתב את הדברים לאחר שאותם אנשי תקשורת טענו שטורו מהשבוע שעבר - שבו קרא לנתניהו לעזוב את תפקידו תמורת סגירת התיקים נגדו - נכתב מפני שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט נפגש עמו ותדרך אותו בנושא.

שמעון ריקלין, אחד ממושאי הטור של ליבסקינד פרסם ציוץ בטוויטר ובו כתב כי "לפני דקות עזבתי את קבוצת הווטסאפ של "הפטריוטים" (תכנית המשודרת בערוץ 20, בו השתתף גם ליבסקינד- א"ש) לי אין את יכולת הצביעות של קלמן לצחקק איתי בפרטי ולטנף עלי בפומבי. כמו כן חסמתי את עמית סגל בטוויטר. עמית מתקשר אליי כל יום כדי להתייעץ איתי. ואז מהדהד טינופים שקריים עלי. קצתי בעלי התאנה הקורצים לשמאל. מחכה לעצים בשדרת התקשורת".

עמית סגל התייחס לטור של ליבסיקנד ב"אולפן שישי" ותקף את יושבי הפאנל כשאלו ביקשו את תגובתו עליו: "אני רוצה להגיד שבפעם הראשונה אחרי חודשים נשמע שמו של העיתונאי המצוין קלמן ליבסקינד". בשלב זה עצרה את סגל רינה מצליח וציינה בפניו כי היא מבקשת להזמין את ליבסקינד לתכוניתה מדי שבוע וזו נתקלת בסירוב. יש לציין כי תכניתה של מצליח משודרת מדי שבת  וליבסקינד הוא שומר מצוות. בהמשך אמר סגל: "לקלמן הייתה סדרת תחקירים על ניגוד עניינים בבתי המשפט העליון ולא היה לה צל של פולו אפ בשום מקום. אז כל מי שעושה פתאום את האבחנה ונוח לו להתהדר בקלמן, שוכח שכשיש את העבודה העיתונאית האיכותית שלו - ממנה מתעלמים. אז אני מסכים עם כל המאמרים של קלמן, או עם רובם, ואני אשמח לצטט אותו כאן ושם".

רועי שרון, הכתב הצבאי של "כאן" צייץ אמש כי "מה שקלמן ליבסקינד מבצע בחבורת "אנשי התקשורת" של נתניהו, לא עשה איש מעולם, לא בשמאל ולא בימין. גם סופר טאנקר לא יכבה את השריפה הזאת". מיכאל דבורין, יועץ אסטרטגי לקמפיין הליכוד בבחירות 2019-2020 כתב בתגובה: "מה שקלמן עשה מזכיר לי את פרק 'החתונה האדומה' במשחקי הכס. אלא שקלמן שכח שאלה שעליהם התגולל, הם אלו שנשאו את הסיפורים שלו על כפיים. אנשים מהצד השני שמהללים אותו כי מה שהוא כתב ישרת אותם, ישכחו אותו מחר ואז קלמן עשוי לגלות שכשאין מי שיישא את האפיריון, גם המלך הכי גדול צריך ללכת ברגל".

ארז תדמור, אותו תקף ליבסקינד בטורו, הוסיף לדבריו של דבורין וצייץ: "הטור של קלמן הוא מופת של מניפולטיביות, ערבוב בין טענות שונות, הצגה חלקית ומגמתית של טענות של אנשים שונים, התעלמות מטענות ומעדויות שלא מסייעות לתיזה וערבוב הכל להאשמה גורפת נגד אנשים שהעלו טענות שונות. בקיצור, קלמן עשה דייסה. פירוק לגורמים בקרוב".

יעקב ברדוגו, לא הגיב באופן ישיר לטור של ליבסקינד אבל מצא דרך לתקוף אותו ואת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט באותו הציוץ: "מנדלבליט החל לצייץ באופן רשמי בטוויטר. היום הדהד מאמר שביקר עיתונאים המבקרים את מנדלבליט. ככה שומרים על הדמוקרטיה בצלאח א-דין. (מקום מושבו של משרד המשפטים- א"ש).

אראל סג"ל, המגיש עם ליבסקינד תכנית יומית בתאגיד צייץ בתגובה למהומה התקשורתית ציוץ ובו כתב: "אמנם אני חמור זקן שראה הכל אבל הוא איתי שם תמיד. הילד שהוריו התגרשו. גירושים מכוערים מאד. קרוע בין אמא לאבא. ואחרי שהצטערנו מרות, מה שבאמת חשוב: מזה ארבע שנים מתנהל מסע ציד נגד ראש הממשלה. פרקליטות, משטרה ותקשורת עשו יד אחת. תקראו לי עיתונאי, תקראו לי גויאבה. אסור לתת לעוול לנצח". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ