אי-פי
אי-פי

פאריס

זיכרונותיה של אלילת הבד הצרפתייה קתרין דנב, המקיפים 40 שנות משחק, התפרסמו באחרונה בצרפת תחת השם "בצל עצמי" - יומן שכתבה השחקנית בת ה-60, הידועה בשמירתה הקנאית על פרטיותה. לשבועון "לה נובל אובזרווטר" אמרה דנב כי כאשר כתבה את היומנים לא שיערה שיראו אור: "אילו ידעתי שהם יתפרסמו, לא הייתי כותבת אותם".

המבקר של היומון "לה פיגרו" כתב כי הספר "מנפץ את האגדה" על השחקנית שנחשבה תמיד אינטליגנטית, תרבותית ומעודנת. לדבריו, הספר מתאר את העבודה, המסעות, המחשבות והמטלות היומיות של הכוכבת: היא מחמיצה טיסה, קונה סלמון, הגרון שלה כואב, היא חושבת שתושבי ניו יורק "מוזרים, לא מהוגנים ושמנים" - הערות שהופכות את הספר ל"רשימת מכולת נדושה". המבקר מוסיף כי מהספר מצטיירת דמותה של דנב "כתלמידה בת 16, שהשקפת העולם שלה דומה לזו של דוגמנית על".

דנב עצמה כותבת לקוראים בהקדמה לספר כי עליהם "לצפות למעט מאוד". היא אינה טוענת כי זו יצירה ספרותית, אלא אוסף לא מעובד של התרשמויות. לעומת זאת, ג'רום גארסין מ"נובל אובזרווטור" טוען כי הספר מלא רגש, אם יודעים לקרוא בין השורות, "בצורה הביקורתית שבה היא מתבוננת בעצמה, בדרך המדויקת שהיא בוחנת את עבודתה ובהתלהבות שבה היא חוקרת מדינות אחרות".

לורי אדלר, מנהלת תחנת הרדיו "פרנס קולטור", שהכינה סדרת ראיונות עם השחקנית, אמרה כי הספר יאפשר הצצה ל"מסע הפנימי של שחקנית עצמאית וחרוצה". אדלר גם משבחת את "אינסטינקט החירות וטעם הקיום" של דנב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ