אמא בחיתולים | מלאך על ספידים

למה אני משקיעה יותר אנרגיה ברגשות אשמה על שאיני מרי פופינס מאשר בניסיון להתקרב לקרסוליה? מחשבות על הורות

מאיה לוין
אמא בחיתולים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיה לוין
אמא בחיתולים

שנים עיניתי את גופי ונפשי בניסיון להביא לעולם את יצירת האמנות מיכאל. המאמץ השתלם: יצור בעל מזג טוב, צחוק מתגלגל, קול פעמונים, עיניים כחולות, שיער מבריק, גומת חן שובבה, עור של תינוק ושפתי דובדבן. מיכלאנג'לו לא היה יוצר מלאך מושלם יותר.

אם כך, כיצד ייתכן שאיני מהלכת על ענן כל העת, מסוממת מריחו התינוקי? מדוע אני מעדיפה להפקיד אותו במשפחתון, לשבת עם חברותי הבוגרות, לקטר ולהתגעגע (בסדר הזה) מאשר לחרוש אתו את גני השעשועים בשכונה? ומעבר לכל, למה אני משקיעה יותר אנרגיה ברגשות אשמה על שאיני מרי פופינס מאשר בניסיון להתקרב לקרסוליה?

אולי מכיוון שאצל אנשים כמוני - מורכבים, שלא לומר מתוסבכים - האושר שבהורות הוא תיאורטי למדי. בפרקטיקה, התחושה הדומיננטית היא של עייפות. וגם ללא מחקר גניאולוגי מקיף, הממצאים מצביעים כי אני דור שני לפחות לעייפות. ימי שישי בצהריים הם דוגמה מצוינת. סוף השבוע רק החל. מיכאל ואני משחקים כבר שמונה שעות, למעט הפסקות לנמנום (שלו) ולאוכל (גם שלו). הדובונים כבר מזיעים, הסוללות של תזמורת בעלי החיים התרוקנו, לבימבה נגמר הדלק ובייבי איינשטיין הזדקן. רק מיכאל עדיין מנופף בזרועותיו במרץ; רוצה ל ש ח ק.

אבל אהוב קטן שלי, אמא עייפה. בניגוד אליך, אמא כבר חיה בעולם הרבה שנים - והפסיקה מזמן להתלהב ממה שיש לו להציע. אולי זו אחת הסיבות שבעטיין נולדת, הזדמנות לראות את העולם מחדש מבעד לעיניך המוקסמות. אילו רק היתה דרך לאזן בין ההתלהבות שלך לשיממון שלי.

אחרי 14 שעות של משחק, כולל פץ'-פץ' באמבטיה וחיסול חצי מתכולת המקרר, לפעמים גם מיכאל מתעייף - ואז אביו ואני מתעוררים לחיים באופן זמני. הנה האושר שהבטיחו לנו - להסתכל עליו ישן בשלווה סטואית או לדפדף באלבום התמונות שלו. "בוא נעיר אותו", אנחנו מציעים זה לזה כמעט בכל ערב בגעגוע - אבל לעולם לעולם לא עושים זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ