שידורי קול ישראל הופסקו בגלל עיצומים

בעקבות עיצומי הטכנאים ברשות השידור הופסקה פעילות השידורים בתחנות הרדיו, וייתכנו שיבושים גם בשידורי הערוץ הראשון

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

שיבושים חמורים בפעילות תחנות הרדיו של קול ישראל. מאתמול אחר הצהריים לא פועלת תחנת קול המוזיקה, הלילה נפסקו שידורי כל התחנות מעט אחרי חצות ועוד קודם לכן, בשעה 22:00, אוחדו שידורי רשת ג' עם רשת ב'. כל זה בעקבות הסכסוך עם הטכנאים ברדיו ועובדי הוועד המשולב סביב החלת שעון נוכחות.

היום עשוי הסכסוך להביא לביטול שידור טקס הזיכרון לנער אלעד ריבן שהתנדב בכיבוי האש בכרמל, ששובץ לשידור הערב, ומאוחר יותר גם לביטול שידור המשחק בין מכבי חיפה למכבי תל אביב.

הסכסוך בין הצדדים נסוב כאמור סביב סוגיית החתמת שעון הנוכחות על ידי עובדים שטרם חתמו על הסכמי השכר החדשים שגובשו במסגרת הרפורמה - עובדי ועד הטכנאים והוועד המשולב.

הנהלת הרשות הודיעה כי על פי הנחיות הממונה על השכר באוצר, היא מחייבת את העובדים להחתים שעון נוכחות, וכי לא תאשר עבודה בשעות נוספות. אלא שמתברר כי מצבת כוח האדם הנוכחית של הטכנאים אינה מאפשרת איוש כל המשמרות ללא שעות נוספות. "אומרים לעובדים להגיע, אבל ללא תשלום. אנחנו לא מגיעים להתנדב ואי אפשר לאייש את השידור ללא שעות נוספות, כך שנוצרים חורים", הסביר גורם בוועד הטכנאים והצביע על ההנהלה כאשמה במצב: "ההנהלה מחבלת בשידור כדי ליצור פרובוקציה ומאשימה את משרד האוצר שהכריח אותה להכניס שעון נוכחות. שעון הנוכחות נהיה עונש לעובדים שעדיין לא הגיעו להבנות עם האוצר. לנו יש הסכם קיים, חתום כדין, שלא מכיל שעון נוכחות אלא חתימה ידנית".

אלא שכאמור השיבושים, הקיימים כבר כעת, עשויים להשפיע גם על שידורי הטלוויזיה. לצד ועד הטכנאים גם הוועד המשולב, המאגד עובדי מנהלה ותומכי שידור, טרם חתם על הסכמי העסקה חדשים.

עניין זה עשוי להביא לביטול שידור משחק הכדורגל הערב, שכן נהגי רשות השידור עלולים להחליט שלא לקיים את ההסעה למשחק. גם עובדים כמו עובדי במה ותומכי שידור אחרים עשויים להצטרף להשבתה ולשבש בדרך זו את שידורי הטלוויזיה של הערוץ.

מרשות השידור נמסר כי רק במהלך היום ייוודע אם יתקיימו כל שידורי ערוץ 1 כמתוכנן ובאיזה אופן צפויים להיפגע שידורי הרדיו.

כמו כן נמסר: "מאחר שטכנאי הרדיו מסרבים לפעול בהתאם להנחיות ההנהלה ולהנחיות הממונה על השכר באוצר, ובשל העיצומים בהם נוקטים טכנאי הרדיו, נפגעים לוחות השידורים של קול ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ