הקרן לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח י-ם בחרה את הפרויקטים בהם תתמוך

הקרן לקולנוע וטלוויזיה ברשות תתמוך בשני סרטים: "שבעה נקיים", שכתבה רעות אקשטיין ו"בית לחם", שכתבו יובל אדלר ועלי ואקד

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

הקרן לקולנוע וטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים תתמוך בשני פרויקטים קולנועיים: "שבעה נקיים", שכתבה רעות אקשטיין ותביים ג'ולי שלז, ו"בית לחם", שכתבו יובל אדלר ועלי ואקד ויביים יובל אדלר. בראשון תשקיע הקרן מיליון שקלים, ובשני 800 אלף שקלים.

"שבעה נקיים", בהפקת נעמי לבארי וסער יוגב, מספר על שביתת מין נשית שפורצת בחברה החרדית לאחר שרוחמה הבלנית האהובה לא מקבלת את משכורתה. חברותיה לא מוכנות להשלים עם הגזרה, משביתות את המקווה ובכך למעשה יוצרות שביתת סקס. זו מבלבלת את הגברים ומעמידה בסכנה את הנשים המורדות. "בית לחם", בהפקת טליה קלינהנדלר, מספר על איש שב"כ, שכאשר מפקדיו דורשים ממנו להקריב מקור שלו לצורך חיסול מבוקש, הוא מתחיל לעבור על הקודים הנוקשים המאפשרים לו לבצע את עבודתו.

במסלול להפקת סדרות טלוויזיה אישרה הקרן תמיכה ב"שביתה" של רני בלייר, בהפקת ענת אסולין, המגוללת את מאבקם של חמישה גברים העובדים במפעל מחצבים בירושלים, ואחד מהם מנהיג אותם לשביתה חריפה. כן אושרו הצעה לפיתוח הפרויקט "Jerusalem 24 hours" בהפקת מוש דנון וטליה קלינהנדלר, שילווה יום בחיי העיר ובו יעקבו אחרי שגרת יומם של עשרות אנשים, ופיתוח תסריט לשלושה סרטי עלילה: "וילה לאה" של דוד אקרמן וצפריר קוחונובסקי, "מחילה" של מרדכי ורדי ו"מרחק בריחה" של דני לרנר.

כל הפרויקטים הנתמכים מחויבים לעמוד בשני תנאים: לפחות 50% מזמן המסך יצולמו בירושלים, ולפחות 25% מהוצאות ההפקה יושקעו בירושלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ