חגי חיטרון

דרום השרון, ערב חריג בחורפיותו: באולם סולידי ברחוב שקט ואפלולי למדי בגני-עם (מושב או מין פרבר שקט שאנן בעל אופי כפרי לשעבר, צמוד להוד השרון) באווירה קהילתית צנועה, נקהלו כמה עשרות אנשים לקונצרט של מוזיקה מוקדמת. שלושה אמנים ישראלים עם וירטואוז הוויולה דה-גמבה האיטלקי האורח, רוברטו ג'יני, הגישו תוכנית בעלת אופי אינטרוברטי למדי, תוכנית שבחלקה הראשון לפחות לא אבחנתי להיטים מסעירי נפש (אחר כך נאלצתי לעזוב בגלל אירוע בלתי צפוי). בחלק הראשון לא היה ברור די הצורך איך הורכבה התוכנית, הן בהיבט של בחירת יצירות הראויות באמת להישמע, או בשיקול של בניית חוויה בקו עולה.

אבל הערה קנטרנית זו אינה חשובה כל כך. חשוב לציין שהתוכנית - המוכתרת כ"אהבה אנגלית, מוזיקה מאנגליה של המאות ה-16 וה-17" - מאפשרת למי שיודע מראש שלא ישמע כאן רק להיטים הכי מרטיטים, להתחבר ברב או במעט לצלילי כלים וקול דוגמת אלה שהנעימו את חייהם של האנגלים לפני יותר מארבע מאות שנה; ליהנות מזמרתה הבוטחת של אילה סיקרון ומנגינתם של שלושת עמיתיה, אם כמלווים (בלאוטה ובוויולה דה-גמבה) ואם כנושאי הדגל (בוויולה דה-גמבה ובחליליות).

בהפסקה התברר שהאידיליה לא היתה שלמה, ונראה שהתמונה השלמה של ההתרחשות היתה כך: בעוד צלילי המוזיקה המוקדמת מפכים באולם, ניצלו שני גנבים זריזים את המצב, חדרו אל חדר המנוחה הנטוש של הנגנים (הושיטו זרוע ארוכה מהחלון או פשוט נכנסו, לא ברור) לקחו חפצים אישיים של האמנים ונעלמו אל החשכה. המשך הקונצרט התעכב. בקהל היו שאמרו כי שני הפושעים נראו קודם ליד האולם, אבל לא עוררו שום חשד.

נשאר אפוא לציין כי קונצרט חביב זה חוזר עוד שלוש פעמים: מחר ב-12:30 ביד השמונה (ליד אבו גוש), בשבת ב-14:00 בכנסיית סיינט ג'ון בחיפה וביום שני בספריית בלומנטל בתל אביב.

מוזיקה מאנגליה של המאות ה-16 וה-17, עם אילה סיקרון (סופרן) רוברטו ג'יני (ויולה דה-גמבה), דרורה ברוק (חליליות) וברי מוסקוביץ' (לאוטה). "בית העם" בגני-עם, הוד השרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ