פרידה מיוסף שילוח

ערוץ יס 2 ישדר במהלך השבת מחווה לשחקן שמת השבוע בגיל 67. את יום השידור המיוחד יחתום הסרט "כיכר החלומות", שהתפקיד שגילם זיכה אותו בפרס אופיר

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ

לאורך כל השבת ישדר ערוץ הסרטים יס 2 של הלוויין מחווה לשחקן יוסף שילוח, שמת השבוע. שישה מסרטיו יוקרנו זה אחרי זה, ולמעריציו של השחקן תהיה זו הזדמנות לצפות בטווח הרחב של דמויות, תפקידים וסגנונות שגילם.

את יום השידורים יפתח "השוטר אזולאי". שילוח הצעיר הוא עמר, ארכי פושע, שליט "השטח הגדול" ביפו, שמתגייס כדי לסייע לשוטר אזולאי להצליח בסיכול פשע. אחר כך ישדר הערוץ את "חגיגה בסנוקר". בסרט הבורקס הזה מגלם שילוח את דודו אשף הסנוקר של טוביה צפיר, שהוא קורבן מעשה הרמאות של שני גיבורי הסרט.

חובבי הבורקס והקאלט המקומי יישארו כנראה דבוקים למסך גם בסרט הבא, "אלכס חולה אהבה", ככל הנראה הסרט המוכר והאהוב ביותר של שילוח, ובו הוא מגלם את פארוק, ככל הנראה הדמות המוכרת והאהובה ביותר שלו, ועוד יותר מכך - הדמות המצוטטת ביותר שלו. פארוק הוא הדייר הפרסי במשפחתו של אלכס, אובססיבי לשיער ראשו המתמעט, מאוהב בבת הדודה לולה שהגיעה מחו"ל ומספק כמה מהציטוטים הידועים ביותר בקולנוע הישראלי.

לאחר מכן ישודר "לילסדה", ובו מפגין שילוח משחק אחר ודמות שונה לחלוטין. הוא מגלם את אבי המשפחה מיכאל בדרמה שמתרחשת סביב שולחן ליל הסדר. "ימים של אהבה", סרטו האחרון של שילוח, שישודר אחר כך, הוא מעין חזרה לתקופת הבורקס. שילוח מגלם את יוסף דהאן, בעל מסעדה בעיירה בדרום הארץ ואביה של צעירה (שמגלמת מאיה בוסקילה) השואפת להיות זמרת.

את יום השידור המיוחד יחתום הסרט "כיכר החלומות", שהתפקיד שגילם בו זיכה את שילוח בפרס אופיר של האקדמיה הישראלית לקולנוע. הסרט, שביים בני תורתי, מספר על שכונה קשת יום שבמרכזה עמד פעם בית קולנוע שהיה מרכז השכונה. ניסיון לפתוח את בית הקולנוע מחדש, ולאתר עותק של הסרט ההודי "סנגם", סוחף אחריו את התושבים וגורר גילויים על סודות עבר ומשפחה.

מחווה ליוסף שילוח, ערוץ יס 2 בשבת: "השוטר אזולאי" (13:50); "חגיגה בסנוקר" (15:15); "אלכס חולה אהבה" (17:00); "לילסדה" (18:26); "ימים של אהבה" (20:10); "כיכר החלומות" (22:00).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

סינר פמיניסטי

RBG מתהפכת בקברה, אבל לא יכולה לעשות הרבה כקישוט לחדר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ