סרטים מומלצים

אורי קליין
אורי קליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי קליין
אורי קליין

* המפקח בלאמי: סרטו האחרון של הבמאי הצרפתי קלוד שברול, שכולל הופעה מצוינת של ז'ראר דפארדייה, הוא מותחן מורכב, שנון ומהנה, שמוכיח שוב שבעולמו של שברול היה תמיד סיפור בתוך סיפור ושום דבר בו לא היה כפי שהוא נראה לעין.

* שם תואר, משטרה: סרטו המבריק של הבמאי הרומני קורנליו פורומבויו נע בין תנועה לעצירה כדי לתאר את הקונפליקט בין קונפורמיות למרידה שלתוכו נקלע שוטר צעיר שנאלץ לבצע משימה שהשלכותיה נדמות לו בעייתיות, מיושנות ומיותרות.

* דבש: הסרט החותם את הטרילוגיה של הבמאי הטורקי סמיח קפלנוגלו, אבל הוא הראשון המופץ מסחרית בישראל, מתאר את ילדותו של גיבור הטרילוגיה. יש בסרט סצינות יפות ומרגשות רבות, גם אם הוא סובל לרגעים מאמנותיות מחושבת מדי.

* בלתי נראית: סרטו של הבמאי דייגו לרמן, שמתרחש בסוף ימי הדיקטטורה הצבאית ששלטה בארגנטינה, נהפך בסופו למלודרמטיות יתר, אבל עד אז הוא עוסק בצורה מעוררת עניין בקשר בין דיכוי פוליטי להדחקה מינית שבא לידי ביטוי בסיפורה של אשה צעירה.

* התגנבות יחידים: עיבודו של דובר קוסאשווילי לרומן של יהושע קנז, שמתרחש בבסיס טירונים בשנות ה-50 מתייחס לכל מסורת הקולנוע הישראלי שעסק בהוויה הצבאית ומצטבר ליצירה עשירה שמונעת בתוקפנות יצרית והיא נועזת וייחודית.

* גינסבורג: ביוגרפיה קולנועית של המלחין והזמר הצרפתי סרז' גינסבורג, שבה הבמאי, יואן ספאר, אינו מבקש לפתור את תעלומת חייו והקריירה של האיש, אלא מספק לנו דיוקן ייחודי ואף אקסצנטרי של מהותו של גינסורג והאופן שבו היא נטמעה בתודעת יוצר הסרט.

* הרשת החברתית: סרטם האינטליגנטי של הבמאי דייוויד פינצ'ר והתסריטאי ארון סורקין מעניק לסיפורו של מארק צוקרברג שייסד את פייסבוק נפח אנליטי ואלגורי שמבליט את החיבור בין החלום האמריקאי לשאלות של גזע, מעמד חברתי וזהות מגדרית.

* המדריך למהפכה: סרטם של דורון צברי ואורי ענבר, שמתאר את מאבקם ברשות השידור, משלב בין התיעודי לעלילתי, בתוספת מנה של אירוניה עצמית, כדי לומר שכל מהפכה לכאורה המתחוללת במקומותינו היא למעשה פיקציה.

* שליחותו של הממונה על משאבי אנוש: עיבוד קולנועי מיומן ואף מרגש לעתים של ספרו של א"ב יהושע, בבימויו של ערן ריקליס, שמשדר את תחושת התלישות שמאפיינת את סיפורה של עובדת זרה שנהרגה בישראל ומובאת לקבורה במולדתה.

* תמרה דרו: קומדיה בריטית אינטליגנטית, ובעיקר אקסצנטרית, בבימויו של סטיבן פרירס, שמהווה מעין פרודיה על כל אותן קומדיות בעלות ניחוח של הומור שחור שמתארות את המתרחש מתחת לפני השטח של הקאנטריסייד הבריטי השליו לכאורה.

* צעצוע של סיפור 3: סרט אנימציה כמעט מושלם תוצרת חברת פיקסאר שמשלב בין מתח, הומור ורגש כדי לדון בהתבגרות, פרידה, התבגרות והתיישנות והוא מעוטר בהמצאות חזותיות שהן בו בזמן מבריקות ונוגעות ללב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ