קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

"הספר מסוויליה". זמרים מעולים מחו"ל (בתפקידים הראשיים) ומישראל חוברים להעלאה במתכונת קונצרטית (אך הזמרים מופיעים בתלבושות ומוסיפים מחוות תיאטרליות), של הלהיט הרוסיניאני. מנצח: רוברטו אבאדו. הערב וגם ביום שישי ב-14:00, ביום ראשון, בהיכל התרבות בתל אביב.

"ארנני". האופרה הישראלית מעלה אופרה מוקדמת זו של ג'וזפה ורדי בניצוחו של ג'ורג' פהליבניאן ובהשתתפות זמרים מחו"ל ובהם פאטה בורצ'ולדזה ומישל קריידר. הערב וגם ביום שישי ב-13:00; במוצאי שבת, ביום ראשון וביום שני במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב (בימים הרגילים, תחילת ההצגה ב-20:00. שעה לפני ההצגה תהיה הרצאת הסבר).

הסימפונית חיפה. מנצחת אורחת: ג'ואן פלטה (ארצות הברית). סולן (אף הוא אמריקאי): הכנר מיכאל לודוויג, בקונצ'רטו של סן-סאנס. עוד בתוכנית, יצירות מאת לנארד ברנשטיין ומאת רימסקי-קורסקוב ("שחרזדה"). הערב בהיכל התרבות של עפולה.

"פאריס בשנות העשרים". בקונצרט מסקרן זה, בניצוחו של ליאון בוטסטיין, מארחת התזמורת הסימפונית ירושלים את הפסנתרנית האורחת מארה"ב ג'וליה זילברקוויט, ביצירה של סזאר פראנק. יבוצעו גם יצירות מאת מיו, ראוול והסימפוניה השלישית של פרוקופייב. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

אנסמבל "מיתר". באירוע זה יופיעו חברי האנסמבל ונגנים נוספים, וגם הזמרת איילת אמוץ. המלחינים שמדובר בהם הם פורה, יחזקאל בראון, וילה-לובוס, ראוול. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

בצוותא. בשחרית תופיע הפעם מקהלת האיחוד, עם להקת נגנים ששמה האנסמבל הלטינו-אמריקאי. הם יבצעו את מיסה קריאולה של רמירס, יצירות מאת אלבניס ועוד. מנצח: רונן בורשבסקי. בשבת ב-11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

מרכז "עדן תמיר". בשחרית זו, שתוכנה קולי ואינסטרומנטלי חליפות, יופיעו זמרים מצוות אופרה-סטודיו, בליווי פסנתר (מאהלר), וגם דואו הפסנתרנים טאמי קנזאווה ויובל אדמוני (ליסט). בשבת ב-11:00 במרכז בעין כרם, ירושלים.

קלרינט, צ'לו ופסנתר. האמנים הם יבגני יהודין, מרסל ברגמן ורומן זסלבסקי, והתוכנית המושכת כוללת את טריו "קגלשטט" של מוצרט, לצד בטהובן ברהמס. מחר במרכז ענב בתל אביב.

בארוק. אירוע רב נגנים שבו יבוצעו קונצ'רטי אחדים מתקופת הבארוק. משתתפים אמן הוויולה דה-גמבה האיטלקי רוברטו ג'יני ונגנים ישראלים ובהם הצ'מבלן דוד שמר. ביום שישי ב-14:00 באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

מקהלת נערות. אירוע מומלץ בגליל העליון: מקהלת "לירון" המצוינת מהרצליה, בניצוחה של רונית שפירא, תופיע בשבת ב-12:00 בקיבוץ אילון.

מוצרט והאופרה. מנחה, מרצה ומשתתף כפסנתרן: תומר לב. התוכנית: קטעים מאופרות של מוצרט, לאו דווקא אלה הנשמעות תדיר, וגם החמישייה שלו לפסנתר וכלי נשיפה. מחר ב-19:30 וגם ביום שישי ב-10:30 באולם קלרמונט באקדמיה באוניברסיטת תל אביב.

מוצרט והעוגב. תוכנית לא שגרתית שבה יבוצעו סונטות כנסייתיות של מוצרט, בידי הקשתניות יסוקו היראטה, דפנה רביד ומירנה הרצוג, עם נגן העוגב יזהר קרשון. הערב באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב, מחר ב"בית הגת" בעין כרם, ירושלים (טל' 6424577-02), ביום שישי ב-11:30 בכנסייה הסקוטית בטבריה, בשבת ב-12:00 בכנסיית מר אליאס בוואדי ניסנאס בחיפה.

תזמורת סימפונט. מנצח: דניאל כהן. סולן: הכנר איתמר זורמן בקונצ'רטו מס' 1 של מקס ברוך. עוד בתוכנית: שתי סימפוניות, מס' 49 של היידן ו"הפנר" של מוצרט. הערב ומחר במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

אנסמבל נשפנים. תלמידי האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב ינגנו זר עיבודי באך שעשה מרדכי רכטמן, ויצירה של ריכרד שטראוס. ביום שני ב-19:30 באולם קלרמונט באוניברסיטת תל אביב.

"צעירים במרכז". שני אמנים מופיעים (לחוד) בערב זה: נגן הגיטרה דניאל שץ והפסנתרן מיכאל זרצקל. ביום שלישי ב-17:00 באולפן המרכז למוסיקה (במשכנות שאננים) בירושלים.

הקאמרית הרצליה. תוכנית של מוסיקה ספרדית בניצוחו של אהרן חרל"פ. הסולן הוא נגן הגיטרה ראובן סרוסי, ב"קונצ'רטו ד'ארנחואס" של רודריגו. עוד יבוצעו יצירות מאת חינסטרה, שברייה, טורינה. ביום שלישי ב-20:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

חלוצי הזמר העברי. החוקר אליהו הכהן ינחה אירוע שיעסוק בשיריהם של יוסף מילט, פואה גרינשפון ודוד מערבי. על מקהלת מכללת לוינסקי ינצח רון זרחי. ביום ראשון ב-19:30 באולם המכללה בקרית המכללות, תל אביב.

באווירה ביתית. עדי עציון מעלה, עם הזמרת הדס כרמי ועם יונתן זק בפסנתר, את המופע שערכה על חייה הסוערים של אלמה מאהלר, אשת המלחין גוסטב מאהלר. ביום שני ב-19:30 בבית זק בתל אביב, טל' 6023958-03.

"קתדרא". יום העיון המרתוני עם אסתרית בלצן ומשה זורמן עוסק בין השאר ב"סימפוניית העוגב" של סן-סאנס, בימי ה"גראנד אופרה" בפאריס ובמלחינת הזמר העברי שרה לוי תנאי. היום, מ-09:00, במרכז ענב בתל אביב.

אופרה על המסך. הקרנה של הפקת "דון ג'ובני" בקובנט גארדן (2008, בבימוי פרנצ'סקה זמבלו, בתפקיד הראשי סיימון קינליסייד), עם דברי פתיחה של יוסי שיפמן, תהיה היום ב-10:15 באולם "יס פלאנט" בקניון איילון ברמת גן. הקרנת הפקת "כרמן" (של אותה במאית) תהיה ביום שישי ב-10:30 באולם "סינמול" בקניון לב המפרץ בחיפה.

"התקווה". אסתרית בלצן מציגה את מחקרה על מקורותיו וגלגוליו של ההמנון הלאומי. מחר ב-20:00 בבית התפוצות בתל אביב.

לילדים (1). תזמורת קאמרטה, עם השחקן אלי גורנשטיין, מגישה מופע לטף, שבמרכזו סיפור לילדים שחיבר במיוחד המדען אהוד בירון, אחיו של המנצח אבנר בירון. היום באולם ימק"א בירושלים, מחר בקיבוץ כברי, ביום ראשון במרכז הכנסים באשקלון, ביום שני במוזיאון תל אביב. בכל המקומות ההתחלה ב-17:30.

לילדים (2). כאן מדובר במופע על ילדותו של בטהובן שערכה ומגישה ניצה שאול, עם נגנים ורקדנים. הערב ומחר - בכל יום פעמיים, ב-17:00 וב-18:30 - באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

לילדים (3). באירוע זה מופיעים התזמורת הסימפונית אשדוד ואמן כלי ההקשה חן צימבליסטה. המוסיקה היא מאת ביזה, חצ'טוריאן וברהמס. בשבת פעמיים, ב-10:00 וב-13:00, בתיאטרון חולון.

כשמוסיקה וציור נפגשים

זה יהיה אירוע דו-תחומי: התזמורת הקאמרית הקיבוצית מבצעת את "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי, יצירה לפסנתר שחוברה בהשראת ציורים של ויקטור הרטמן (שאחד מהם הוא "הקטקומבות בפאריס"), בתיזמור חדש שעשה אריה לבנון. המתזמר אומר: "לקחתי אתגר; ראוול בגאונותו עיבד את 'תמונות' להרכב סימפוני, אני - לתזמורת קאמרית. הקושי: נזהרתי לאורך כל הדרך להימנע מלחזור על מה שהוא עשה".

על הזיקה בין מוסיקה וציור תדבר באירוע אירנה פרידלנד. בין השאר היא תציג ציורים של בוטיצ'לי ששימשו השראה ליצירה של רספיגי שתבוצע בקונצרט. עוד תאיר פרידלנד היבטים צורניים והרמוניים שקושרים בין אימפרסיוניזם במוסיקה (דביסי, ראוול) לאימפרסיוניזם בציור.

הקונצרט יתקיים במוצאי שבת בתיאטרון גבעתיים, ביום ראשון בהיכל התרבות של נהריה, ביום שני במוזיאון תל אביב.

כתבות מומלצות

נאסים שומאן בביתו, השבוע. הוא וחברו לא נטלו חלק פעיל בהפגנה, רק הלכו על הכביש

שני סטודנטים הלכו להם, ולפתע חיילים המטירו עליהם אש כבדה

לימודים הומניסטיים לנוער באוניברסיטת בן-גוריון. תוכנית הלימודים לכיתות ו'־ט' מתמקדת ב"הסברה"

מי האנשים שחיו כאן לפני הצלבנים? לתלמידי ישראל אסור לדעת

תומכי טראמפ
בפריצה לקפיטול,
ינואר 2021 . אוהדיו
מוצגים כנבלים

בספר שמקדיש כל כך הרבה לשקרים, ראוי היה להיזהר בעובדות

שלגון "קראנץ" בטעם שוקולד לבן ופיסטוק, והאריזה שלו לידו

הארטיק שנולד כהטרלה הפך ללהיט היסטרי, אבל האם הוא טעים?

בן גביר באולפן של אופירה וברקו. התעלה בעיני עצמו לדרגת קדוש

אופירה וברקו הצליחו להצית פאניקה אצל הפירומן בן גביר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?