יופי | קר ויבש

סדרת תכשירים חדשה לבנות 40, שפתונים מוצלחים וכמה עצות להשגת מראה צעיר בהשקעה מינימלית

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורית לנדס

התכשיר לעיניים "אקווליה תרמל רול-און אייז" (וישי) הוא כעין גלגלת שמעבירים סביב העיניים. הפטנט אינו חדש כלל; זי'וונשי ושאנל ייצרו כבר לפני שנים את הגלגלת שמכסה את העור שמתחת לעפעפיים התחתונים ובזוויות העיניים בשכבה דקה של ג'ל. מרקמו הקליל של הג'ל מיועד לשיכוך נפיחויות מתחת לעיניים, ולצמצם "עיגולים שחורים". לדברי היצרנית, התכשיר מפחית גירויים, משחרר מתחושת מתיחות במשך כל היום, משפר את זרימתו של מחזור הדם כדי להפחית את הכתמים הכהים.

הג'ל קריר, מצנן ואמנם מרגיע מרגע הראשון, אך השכבה הדקיקה שבה הוא מכסה את העור, זו שאמורה להיות "שכבת הגנה בלתי חדירה" כלשון היצרנית, לא מלחלחת במידה מספקת את עורן של נשים בוגרות. הנסייניות ציינו כי לאחר שהג'ל התייבש, נותרה תחושה דביקה מעט; אחדות תיארו תחושת התכווצות שהופיעה בחלוף השעות - זו התחושה הנלווית לפעולה שמפזרת את הנפיחות - וכדי להפיג אותה משחו שכבה נוספת, אלא שזו לא שיפרה את התחושה. נראה שאף שהתכשיר נמנה עם סדרת אקווליה שמוצריה שופעי לחות ומרגיעים עור בוגר, אין הוא מתאים למי שהעור מסביב לעיניהן יבש מאוד. 237 שקל ל-15 מ"ל. מוצרי וישי נמכרים בבתי המרקחת הפרטיים בלבד. (לבירור: 6178299-03).

תמצית העניין

סדרת "יות' קוד" (לוריאל) המונה שלושה תכשירים בלבד, קרם יום, תמצית (באחרונה ניכרת נטייה להימנע מלכנות את התכשיר המקדים ומעצים את פעולת הקרם בשם סרום) וקרם עיניים, יועדה במדויק על ידי היצרנית לנשים בשנות ה-40 לחייהן, ובמיוחד למי שכבר הבחינו בקמטים על פניהן.

התכשירים זכו לתגובות טובות של נסייניות בנות 35-45. הן אהבו מאוד את התמצית לטפול אינטנסיבי, שבמרכיביה הטבעיים שעוות דבורים וחמאת שיי, הנמשחת על הפנים ובמיוחד על הקמטים הבולטים; לדברי היצרנית, תמצית זו יכולה לשמש כטיפול תקופתי בעונות מעבר או בתקופות של לחץ: מושחים אותה מדי בוקר וערב ומוסיפים מעליה את הקרם. לחלופין, אפשר להשתמש רק בתמצית הנספגת היטב, כך שניתן להניח על העור את תכשיר המייקאפ. 220 שקל ל-30 מ"ל בשפופרת.

קרם היום לטיפול בקמטים הוא תכשיר לחות מרוכז; כיוון שהוא נטול מסנן קרינה התוויית היבואנית היא להשתמש בו בוקר וערב. 220 שקל ל-50 מ"ל.

קרם העיניים אמור לטפל בקמטים, לצמצם עיגולים שחורים ולפזר את הנפיחויות ובמרכיביו שעווה ושמנים. התכשיר אכן שיכך קמטים וצמצם עיגולים שחורים; נסיינית בת 45 מדווחת שהנפיחות פחתה אך לא נעלמה לגמרי גם לאחר שבועות, אבל נסיינית בת 50 פלוס מסרה שהתכשיר ריענן בהצלחה את עיניה. 220 שקל ל-15 מ"ל.

תכליתם של התכשירים לסייע לעור להתגבר על ההשפעות הסביבתיות הפוגעניות, החל בעישון, דרך זיהום סביבתי ושינויי טמפרטורות וכלה במתח. כל אלה פוגעים בכושרו של העור להשתקם בכוחות עצמו בעזרת "גנים משקמים" שקיימים בו. הטכנולוגיה שמפתחי הסדרה יישמו אמורה להמריץ את הגנים המשקמים, שתפקודם נעשה אטי ופחות יעיל.

פה אחד

בסדרת השפתונים החדשה מתוצרת איב סן לורן, "רוז' פור קוטור", 18 צבעים נאים, ונוסף על אדומים וורודים שסן לורן היטיב למזג ולהנגיד יש ביניהם גם גוני חום, שחום, בז' שחומים, בז' ואפילו לבן ושחור אם כי השחור הוא למעשה הקצנה של סגול כהה.

המרקם והמשיחה נעימים באורח יוצא דופן. נסייניות המדור - כל אחת השתמשה בצבעים אחדים של השפתון החדש בנפרד - מסרו כי מגע השפתון על השפתיים היה "מענג במיוחד" וכי השפתון "רך אבל לא נמרח - המשיחה נוחה ומוקפדת", "מלחלח ועמיד, שתי תכונות שמתמזגות רק לעתים רחוקות".

ברור כי מי שמושחת שפתון ובתוך חמש דקות רצה לשתות קפה מהביל תראה את טביעת השפתיים שלה על שפת הספל, אבל זו שתוכל להסתפק בשתיית מים במשך השעה הראשונה לאחר המשיחה, תתרום לעמידותו של כל שפתון, גם כשמדובר בגוונים הבהירים יותר. שפתוני "רוז' פור קוטור" מכילים מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 15; אריזת הזהב של שפתוני סן לורן שודרגה ועודכנה. מחיר השפתון: 180 שקל. *

בשמים חדשים

לנשים:

לצד הבשמים החדשים של בית האופנה הנושא את שמו של איב סן לורן, מייסדו, "אל" ו"פאריזיין" מופיע עתה "בל ד'אופיום". איזכורו של "אופיום", מהניחוחות המפורסמים, המיוחדים והפרובוקטיביים ביותר שנרקחו בשנות ה-70, מעורר ציפייה שאינה נענית. "בל ד'אופיום" אינו מזכיר את ה"אופיום" המתובלן והחושני. במרכיבים שולבו פרחים לבנים, בהם גרדניה, עם מנדרינה, פלפל לבן, פאטשולי ואלגום. גם הבקבוק שונה, צבעו הסגול-כחול אופנתי ומרשים, ועל חזיתו כעין שקע שקוף. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 510 שקל, 90 מ"ל - 650 שקל.

"גס סדאקטיב" הנושא את סמל מותג האופנה גס אינו מתוק אלא פירותי-פרחוני-מתובלן: הדרים, אוכמניות ואגסים משולבים ביסמין ואיריס, וניל ולבונה. היבואנית מתארת את הבקבוק כ "חסר זמן", כנראה תרגום לקוי למה שמכונה כיום בעברית "על-זמני". תוויו קלאסיים והאריזה מעוצבת ברוח וינטג', אם כי תליון בדמות לב המקשט את חזית הבקבוק דומה מאוד לעיצוב הלב של סן לורן. או-דה-טואלט, 50 מ"ל - 350 שקל, 75 מ"ל - 425 שקל; להשיג בסופרפארם, ניו פארם ורשת המשביר.

הבושם השלישי הנושא את שמה של כריסטינה אגילרה נקרא ברוב צניעות "רויאל דיזייר", מתקתק ומתובלן כקודמיו. במרכיבים דומדמניות ותפוז יפאני לצד חבצלות, ורדים ואיריס ועל כולם מושק. הבקבוק דומה בצורתו לקודמיו, גם הוא נושא תליון קטן והפעם חקוק עליו אחד מסמלי המלוכה של צרפת. בחזית הבקבוק מופיעה התחרה האופיינית.

או-דה-פרפם, נמכר עתה במחירי השקה: 50 מ"ל - 180 שקל (במקום 255); 100 מ"ל - 240 שקל (במקום 360). להשיג רק בסופרפארם.

לגברים:

בושמי "ביג פוני", רביעיית שחקני הפולו של רלף לורן, מס' 1 בבקבוק הכחול שניחוחו ספורטיבי-לימוני, מס' 2 בבקבוק האדום שניחוחו אוריינטלי-מתובלן, מס' 3 בבקבוק הירוק שניחוחו עצי-רענן, ומס' 4 בבקבוק הכתום שניחוחו עצי-פירותי - מופיעים עתה בתכולה גדולה יותר, 125 מ"ל. המחיר: 480 שקל הבקבוק.

עשר שנים בעשר דקות

הירחון הצרפתי "מארי קלייר" מנחה את הקוראות כיצד אפשר להיראות צעירה יותר בעשר שנים בהשקעה של עשר דקות, מוכיח את מיומנותו בהפעלת שיק צרפתי, ובימים אלה השיק אינו בוחל גם באמצעים פחות מסורתיים.

"מארי קלייר" מזכיר את קסמה של חולצה לבנה "ומוטב שזו תהיה מכותנה, חולצה צחה מבהירה את הפנים, צבע לבן יותר מלבן משווה לפנים חזות צעירה", וגם ממליץ להשתמש בתכשיר מייקאפ "אנטיאייג'ינג'" בוהק המכיל פיגמנטים ומאחיד את העור, מרקמו וגונו. זריקות של חומצה היאלורונית (והירחון נוקב מפורשות בשמו של "ז'ובדרם אולטרה", מוצר פופולרי כלשונו) מחליקות את הקמטים והקמטוטים על הפנים, ולדבריו אלה מניבות תוצאה מיידית ומרשימה במיוחד על "קמטי הרשעות" כמאמר הירחון סביב הפה; התוצאה משתמרת כשישה עד שנים עשר חודשים. עוד מומלץ להעדיף סריג בעל צווארון גולף כדי להסתיר צוואר שאינו במיטבו, ולהזדקף - כל חזותו של הגוף משתפרת מיד. רצוי למשוח את הציפורניים בצבע עז, "שמח" ומושך כדי "להלביש" את הידיים - אדום ופוקסייה הם הצבעים המועדפים על הירחון בחורף זה; צריך ללחלח את הידיים פעמים רבות במשך היום, וכדאי שיהיה זה תכשיר שמרכיביו מטפחים גם את הציפורניים. השפתיים מידלדלות במרוצת השנים, על כן כדאי להוסיף להן על ידי הגדלת מתאר השפתיים בעיפרון בז'-ורוד נוצץ - והפה ייראה מיד צעיר ומלא יותר (הירחון מציין כי תוחם השפתיים מתוצרת גרלן מאפשר תוצאות טובות במיוחד).

שפתיים משוחות בשפתון בוהק נראות חלקות וצעירות יותר. הירחון ממליץ להשתמש תמיד במסקרית - ומדגיש כי יש לבחור במוצר איכותי, ומוטב שתהא זו מסקרית שמאריכה ומפרידה את הריסים יותר מאשר מקנה להם נפח.

העיניים יודגשו בצורה מוצלחת יותר על ידי עיפרון תוחם, כי זה מפיק קו רך יותר, מחמיא יותר מאשר אייליינר נוזלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ