עיתונאי "הארץ" נחמיה שטרסלר זכה בפרס לתקשורת כלכלית איכותית

חבר השופטים קבע כי נחמיה שטרסלר "תוקף חולשות וחושף ללא מורא פגמים וחללים במדיניות הכלכלית"

יעל געתון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יעל געתון

עיתונאי "הארץ" נחמיה שטרסלר, המשמש עורך בכיר לכלכלה וחברה בעיתון, זכה בפרס לתקשורת כלכלית איכותית לשנת 2011. הפרס יוענק בפברואר על ידי האגודה לזכות הציבור לדעת. שטרסלר יקבל בטקס 5,000 דולר.

"אני שמח לקבל את הפרס כי העיתונות לא נמצאת בימים אלו בשיא תפארתה", אמר אתמול שטרסלר, "הציבור מתייחס לעיתונות במין התייחסות כפולה, מצד אחד הוא אומר לעיתונות 'את כלב השמירה של הפוליטיקאים' ומאמין במלה הכתובה, ומצד שני הוא אומר שהעיתונות הזו צהובה ולא אמינה. לא נשאר אלא לקוות שהעיתונות תמלא ברצינות את התפקיד של כלב השמירה של הדמוקרטיה, שזה תפקידה המרכזי".

חבר השופטים ציין כי שטרסלר הוא "בעל ראייה אנליטית והבנה פוליטית-כלכלית גבוהה ביותר. כתיבתו מקורית, בעלת עצמאות וחשיבה שופעת". עוד הוסיפו השופטים כי שטרסלר "תוקף חולשות וחושף ללא מורא פגמים וחללים במדיניות הכלכלית. שטרסלר עושה עבודה מקצועית ועניינית הן ככתב והן כפרשן, מצביע על היבטים שעמיתיו לא תמיד רואים ולא מהסס להביע עמדות לא מקובלות".

זו השנה החמישית שבה מוענק הפרס בעבור עיתונות כלכלית שדיווחיה אינם מתחשבים בגורמים עסקיים או פוליטיים. בעבר זכו בפרס גם סגן מו"ל "הארץ", העיתונאי גיא רולניק, ועיתונאי TheMarker מוטי בסוק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ